Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Povzbuďte imunitu pleti probiotiky

Povzbuďte imunitu pleti probiotiky Myslíte si, že probiotika jsou užitečná pouze pro vaše trávení? To už dávno není pravda! Mádara přišla s produkty, které se zaměřují na posílení imunity pleti pomocí probiotik.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
3

zdroj: BiOOO.cz

Kůže je mnohem víc než jen krásný balicí papír pro naše tělo. Kromě zásadní role, kterou hraje v našem vzhledu, funguje také mnoha způsoby, které jsou pro náš život nezbytné. Novinkou v péči o pleť je posilování imunity kůže, protože hraje klíčovou roli nejen v otázce zdraví, ale i krásy pleti. Přemýšleli jste někdy o tom, že naše pokožka má také ochrannou funkci a měli bychom o ni pečovat a posilovat ji?

KŮŽE JAKO ZBRAŇ

Kůže je největším orgánem lidského těla. Je první a největší bariérou chránící nás proti vlivům životního prostředí, ať už UV paprsky, znečištění, bakterie, fyzické stresy nebo jiné negativní vlivy. Kůže je živý systém vybavený mnoha funkcemi. Vnímá dotyk a bolest, chrání nás před nástrahami životního prostředí, funguje jako zásobárna energie a vyrábí životně důležitý vitamín D.

Je to živý a plně funkční imunitní systém, který bojuje se všemi agresory, kteří se snaží zasáhnout naše tělo. Představte si ji jako pevné hradby zámku, které střeží vojáci před vetřelci. Tito zdatní vojáci se nazývají Langerhansovy buňky a působí v horní vrstvě epidermis. Dovedou rozpoznat cizí útočníky a varují ostatní buňky, aby posílily imunitní funkce.

Ale jako každá živá věc, ani imunitní buňky nejsou automat a nemohou bojovat non-stop. Během stárnutí a neustálého boje proti všem vlivům prostředí včetně emocionálního stresu se postupně unavují a ztrácejí sílu. Pak se kůže stává náchylnou k jemným vráskám, tmavým skvrnám, zánětům a dalším kožním problémům.

SPECIÁLNÍ BOJOVÝ TEAM PRO IMUNITU PLETI

Beta glukan z hub je složka zvyšující imunitu, která dovede posílit právě ony Langerhansovy buňky, které plní klíčovou úlohu při udržování imunitních funkcí kůže. Má příznivý vliv na redukci vrásek, hojení ran, regeneraci poškození kůže a podporuje celkové zdraví pokožky. Obsahuje také velké množství antioxidantů, kteří jsou hlavními hrdiny v boji proti volným radikálům.

Pak přicházejí na řadu probiotika. Probiotika se považují za budoucnost v péči o pleť. Jsou to hodné bakterie, které posilují pokožku, obnovují a udržují rovnováhu mikrobiomu. Naše pokožka má přirozené pH 4,7, což je zdravé prostředí pro boj proti špatným bakteriím. Každou změnou pH oslabujeme obranný systém pleti. Probiotika dokáží pH snižovat, a díky tomu udržují rovnováhu pleti. Jedním z nejvíce používaných probiotik v péči o pleť je Lactobacillus lyzát - bakterie, která doslova opravuje kožní bariéru.

A ještě je tu vitamin D. Provitamin D má silné anti-age účinky a schopnost podporovat obnovu kožních buněk, je to další skvělý antioxidant, který silně působí proti zánětům.

Kyselinu hyaluronovou produkují naše kožní buňky přirozeně, aby udržely optimální hladinu vlhkosti. Při stárnutí, vystavení UV záření a dalších agresivních vlivech životního prostředí se vlhkost z naší pokožky vytrácí. Proto je kyselina hyaluronová jednou z hlavních přísad používaných k udržení zdraví kůže. Při lokální aplikaci pomáhá hydratovat pokožku a omezit ztrátu vlhkosti.

Pleťová řada INFINITY s probiotiky od Mádara

Immuno-Serum Infinity Mádara je vytvořeno na bázi jedinečného kmene laktobacilů, beta-glukanů z hub, provitaminu D a polyfenolové esence z bylinky svízel přítula, ikonické rostliny, která dala jméno celé značce, neboť se v lotyšském jazyce nazývá Mádara. Toto sérum chrání před dehydratací, vyrovnává mikroklima kůže a pomáhá v boji proti oxidačnímu stresu. Zanechá naši pleť hladkou a sametově měkkou, projasněnou a sjednocenou. Mádara Infinity Immuno-Serum vrátí naší pleti sílu a schopnost zářit zdravím každý den. Bez ohledu na věk, míru stresu nebo třeba jarní únavu. Protože silná a zdravá pleť je nádherná za všech okolností.

Pleťová mlha Probiotic Essence Infinity Mádara skvěle pomáhá unavené pleti sjednotit barevný tón a s předčasnými známkami stárnutí, které jsou způsobené moderním hektickým životem. Obsahuje kyselinu hyaluronovou, probiotický komplex a účinné polyfenoly, které pleť okamžitě osvěží a rozzáří. Pleťová mlha okamžitě dodá pleti potřebnou hydrataci, uleví od pocitů pnutí a zanechá pleť příjemně svěží. Toto složení zároveň stimuluje produkci kolagenu v pleti, posiluje přirozenou kožní bariéru a pomůže pleti lépe udržet potřebnou vlhkost, čímž také vyhladí jemné linky. Ve složení opět nechybí ani výtažek ze svízele, který má výborné antioxidační účinky, neutralizuje volné radikály, a díky tomu pleti pomáhá udržet svěží mladistvý vzhled.