Nechte vlasy růst jako houby po dešti!

5,0 5
6

zdroj: BiOOO.cz

Houby a jejich účinky lze využít v každém odvětví a téměř všude způsobí revoluci. Dovedou být novým zdrojem elektrické energie, být u zrodu nových obalových materiálů, umělé kůže nebo biopaliv. Existuje nespočet využití, kdy nám houby dokáží zlepšit život a usnadnit produkci téměř čehokoliv, co v našem každodenním životě používáme. Jsou nezbytné nejen pro život na planetě, ale také pro život jejích obyvatel. A také pro naše vlasy.

Vlasy na houby? Houby na vlasy!

Lidstvo využívá účinky hub už déle než 7 000 let. Jsou také dlouhodobě známé jako hrdinové v péči o vlasy. Obsahují protizánětlivé složky a spoustu antioxidantů, které podporují zdraví a pružnost vlasů. Stejně jako zbytek těla, i zdravé vlasy vyžadují živiny, které podporují sílu vlasových folikul. Nedostatek živin, jakož i vnější faktory, jako je drsné chemické ošetření, nezdravý životní styl a dlouhotrvající onemocnění mohou způsobit mnoho problémů s vlasy, ať už jde o vypadávání, poškozené prameny, řídnutí a lámání vlasů a další. Houby jsou vynikajícím zdrojem vitamínů, antioxidantů a minerálů, které jsou nezbytné pro udržení zdravých a silných vlasů a prevenci vypadávání vlasů a dalších problémů.

Liška obecná - klíč k objemu a růstu

Lidé v severských regionech vždy oceňovali lišku obecnou (chanterellus cibarius) jako vzácný dar přírody. A opravdu si zaslouží být nazývána přírodním zlatem - zejména pokud jde o péči o vlasy. Liška obecná obsahuje největší množství vitamínů B v přírodní formě, má antibakteriální, mikrobiální vlastnosti a vysoký obsah vitamínu C, D a draslíku.

Vitamíny řady B pomáhají přenášet kyslík a živiny do pokožky hlavy, což pomáhá růstu vlasů. Liška obsahuje vysoké množství vitamínů B. Vitamin B3 Niacin zlepšuje prokrvení pokožky hlavy a podporuje růst vlasů. Také zvyšuje produkci keratinu. Vitamin B5, známý jako kyselina pantothenová, napravuje poškození pleti, zvyšuje pružnost vlasů, zlepšuje hydrataci a pružnost. Vitamin B7 Biotin, podporuje růst vlasů obnovením vlasových folikulů. Biotin pomáhá syntéze bílkovin keratinu a přenáší kyslík do buněk v pokožce hlavy a tím je udržuje zdravé.

Houby obsahují množství polysacharidů včetně alfa-glukanů a beta-glukanů. Beta-glukany stimulují buněčný růst a obnovu tkání a potlačují protizánětlivé procesy - tyto vlastnosti jsou nezbytné pro zdravou pokožku hlavy. Kromě toho jsou vlastnosti beta-glukanů srovnatelné s vlastnostmi silikonů.

Tyto vysoce účinné ingredience dělají z lišky obecné superhrdinu v péči o vlasy. Její neobyčejné schopnosti teď můžete dokonale ocenit v nové vlasové řadě GROW od MÁDARY.

Vlasová řada GROW od Mádara

Novinka od značky Mádara vlasová řada GROW obsahuje šampon, kondicionér a tříminutové sérum. 

Šampon pro objem a růst GROW je vhodný pro každodenní použití, dodává vlasům objem a bohatě je vyživuje a posiluje vlasovou pokožku díky účinným ingrediencím - extraktu z lišky obecné, kofeinu a zinku. Zinek pomáhá vyrovnat tvorbu kožního mazu a působí antibakteriálně. Obsažený kofein zároveň podporuje rychlejší růst nových vlasů.

Kondicionér GROW je vhodný pro všechny typy vlasů. Kondicionér intenzivně vyživuje a posiluje vlasy, aniž by je zatížil. Usnadňuje rozčesávání vlasů a zanechává je hedvábně hladké a lesklé.

Tříminutové sérum pro růst vlasů BOOST bohatě zásobí vlasovou pokožku energií a výživou díky extraktu z Lišky obecné. Posílí vlasy přímo od kořínků a ty tak porostou silnější, zdravější a budou méně padat.