Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Přidejte si do slovníku i do koupelny: peelingová maska

Přidejte si do slovníku i do koupelny: peelingová maska Víte, co dokáže peelingová maska s vaší pletí?
Hana Bartušková
5,0 5
3

Přidejte si do slovníku i do koupelny: peelingová maska zdroj: istockphoto.com

Že si máme čistit pleť, to určitě všichni víme. Ideálně dvakrát denně, ráno málo a večer i s odlíčením trošku více. Asi taky většina z nás ví, že pleťová maska je fajn věc. Pomůže s akné, černými tečkami, regenerací, zašedlostí a tak vůbec. Lze říct, že peeling je fajn a může být třeba i lepší než maska. Dokáže zjemnit pleť, podpořit regeneraci a nastartovat obnovu pleti. Jaký je ale rozdíl mezi mechanickým peelingem a chemickým peelingem v masce? A co je vlastně peelingová maska?

Peelingovou masku můžeme chápat ve dvou významech.

(1) Jako maska s mechanickým peelingem. Nebo také mechanický peeling, který necháte nějakou dobu působit a potom ještě vmasírujete do pleti a smyjete, abyste si užili i peelingový efekt. Jak to funguje? Třeba Hydratační pleťový peeling od Naobay. Obsahuje spoustu výživných látek a zároveň i jemné peelingové částečky. Nejlépe když ho nanesete krouživými pohyby a pořádně vmasírujete do pleti. Tak jemně obrousíte vrchní vrstvu kůže. Peeling pak nechte ještě chvilku na obličeji, obsahuje například Aloe vera nebo olivový olej a bambucké máslo. Tyto výživné látky můžou proniknout do hlubších vrstev pleti a působit tak proti vysušování. Pak teprve peeling pořádně smyjte čistou vodou.

(2) Jako maska s chemickým peelingem. Tedy klasická maska, kterou nanesete, necháte působit a poté smyjete. A díváte se na lepší verzi svého vlastního já. Taková maska totiž obsahuje buď ovocné enzymy, nebo AHA a BHA kyseliny, které odstraňují svrchní vrstvu pleti, vyhlazují, zjemňují a omlazují hned po prvním použití. A když chvilku po použití počkáte, tak se dočkáte i zrychlené regenerace a naprosto nové pleti. Třeba Peelingová maska od Mossy. Vypadá nenápadně, ale v malé tubičce se schovávají ovocné kyseliny, kyselina mléčná a ovocné výtažky. A hlavně velká dávka jemnosti a hebkosti.

Taková peelingová maska toho umí hodně. Ale aby opravdu fungovala dobře, tak by se to s ní nemělo přehánět. Sice vyčistí do hloubky a obnoví pleť dokonale, ale může dráždit a rozhodně není vhodná pro použití každý den. Znáte to, dobrých věcí je nejlepší pomálu. Čím si tedy čistit pleť, když si zrovna dáváte od peelingové masky pauzu? Sáhněte po té nejklasičtější klasice a dopřejte si jemné čisticí mléko a vodu od Weledy. Obě jsou plné přírodních látek a bylinných výtažků a čistí jemně, ale důkladně.