Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Aloe vera tonikum Sensitive Santaverde

Recenze: Aloe vera tonikum Sensitive Santaverde Tonikum s organickým aloe vera od Santaverde je ideální pro osvěžení a zklidnění citlivé, suché i podráždění pleti.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
2

Recenze: Aloe vera tonikum Sensitive Santaverde zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Německou značku Santaverde jsem měla v hledáčku už nějakou dobu. Jako majitelka citlivé a suché pleti musím hodně přemýšlet a vybírat obzvlášť pečlivě, co si dám na pleť. A Santaverde mě zaujala právě svým specifickým složením - v základu svých produktů totiž používá místo vody šťávu z organického aloe vera. A to je dost ojedinělý jev. Když vidím krém či jiný produkt, jehož základní složky jsou rozdílné od těch běžnějších typů, jako je voda, glycerin nebo alkohol, hned se pozastavuji a moje zvědavost běží na plné obrátky. Santaverde si navíc pěstuje svoje vlastní aloe vera na slunečných andaluských pláních, kde se nechává dozrát do plné síly a kolem července a srpna se jeho šťavnaté listy ručně sklízí.

Aloe vera se používá už od dávných věků a nedal na ni dopustit ani Kryštof Kolumbus. Šťáva z tohoto sukulentu má silné hojivé, antibakteriální a zklidňující účinky, často se používá na popáleniny, podráždění z přemíry sluníčka či na ekzémy. Pro citlivou pleť je aloe vera vyloženě balzám, pokud tedy zrovna nejste na aloe alergičtí. Aloe je jinak velice dobře snášeno. Já naštěstí alergická nejsem, a tak jsem mohla s radostí vyzkoušet tyto účinky na sobě.

Toner od Santaverde se ukrývá ve skleněné 100ml lahvičce s rozprašovačem. A právě díky rozprašovači ho můžu využívat jako zklidňující spršku nebo na osvěžení a zvlhčení před aplikací olejového séra. Obojí se mi velice osvědčilo. Obzvlášť při častých cestách v přetopeném kupé vlaku jsem sahala po této lahvičce pro zklidnění, osvěžení a hydrataci. Stejně tak každodenní pobyt v klimatizovaných kancelářích může způsobovat, že suchá a citlivá pleť ztrácí rychle vlhkost a má tendenci k vysoušení. A odtud už je to jen krůček k podráždění. Pokud ten krok uděláte z přetopené klimatizované místnosti ven do chladu, máte zaděláno na problém. Tonikum jsem si zvykla mít neustále v pohotovosti v kabelce spolu s jemným fluidem či sérem, abych takovým trablům rovnou předešla.

Tonikum ovšem neobsahuje pouze aloe vera šťávu. Její účinky ještě dál posiluje voda z růže damašské, která má navíc harmonizující a anti-age účinky. Růže také dodává toniku překrásnou jemnou vůni. Ve složení tonika najdeme i alkohol, ale osobně jsem neshledala žádné negativní účinky a to jsem na větší množství alkoholu v produktech citlivější. Toto tonikum je velice vyvážené svým složením, kde převládají zklidňující složky.

Související produkt
Pleťové tonikum sensitive 100 ml
Santaverde / 597 Kč
Pleťové tonikum pro ciltivou a suchou pokožku s růžovou vodou a antibakteriálními výtažky z vrbové kůry pokožku zklidní a vyživí.
Detail produktu