Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Francouzský zelený jíl od Saloosu

Recenze: Francouzský zelený jíl od Saloosu Francouzský zelený jíl od Saloosu odstraňuje černé tečky, podporuje hojení a regeneraci a je vhodný pro všechny typy pleti.
Kristýna Lexová
4,6 5
13

Recenze: Francouzský zelený jíl od Saloosu zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Jestli jste ještě nezařadili zelený jíl do své pečující rutiny, tak vám důrazně doporučuji se na něj zaměřit. Pro mě je to už nepostradatelný pomocník, bez kterého jednoduše nemůžu být.

Saloos Francouzský zelený jíl je stálým obyvatelem mojí koupelny. Hned vám vysvětlím proč – jíl totiž zastane mnoho různých funkcí a já si bez něj svoji péči o pleť už nedokážu, a ani nechci, představit. Tenhle nenápadný pomocník je totiž ideální pro všechny, které trápí ne-zas-tak-dokonalá pleť.

Já sama mám pleť smíšenou, což bohužel znamená, že se potýká snad se všemi myslitelnými problémy. Mastí se tam, kde nechci, ucpávají se jí póry a vždy mě potěší novým výsevem černých teček. Na tvářích je zase naopak suchá a někdy zběsile reaguje snad na všechny vnější podněty. Zelený jíl Saloos ji ale vždycky dá nějak dohromady.

Práškový produkt má jednu velmi nespornou výhodu – můžete si ho upravit, jak chcete. Ve své nejčistší podobě se míchá s obyčejnou vodou, ale můžete se s ním skutečně vyřádit. Já do něj ráda přidávám růžovou vodu pro zklidnění, arganový či mandlový olej proti vysušení nebo třeba kapku tea tree proti pupínkům. Přizpůsobuji si ho podle aktuálního stavu pleti a maximálně mi to vyhovuje.

Recenze: Francouzský zelený jíl od Saloosu

Kašička ze zeleného jílu je především skvělou maskou na pleť. Vtáhne přebytečný kožní maz, krásně pročistí póry a navíc podpoří prokrvení, a tím i urychlí hojení pupínků. Zelený jíl poměrně rychle zasychá a vytvoří na vašem obličeji krustu, trvá to jen několik minut, po čtvrt hodině už je zpravidla „hotovo“. Někdy si ale chci užít opravdu dokonalou očistu, tak na obličej pokladu proužky potravinové fólie, která zabrání vysychání a ponechám masku třeba 45 minut. Masku pak smývám buď jen vodou a mírně pleť masíruji – docílíte tak šetrného peelingu a vaše tvářička bude jako nová. Občas ale používám také mořskou houbičku pro důkladnější masáž.

Jestli mě něco na jílu ohromnilo, tak jeho schopnost čistit póry, a tím i zmírňovat černé tečky. Žádná již hotová maska se mi neosvědčila tolik jako čistý jíl. Díky jílu tak úspěšně bojuji i proti hormonálním výkyvům, které se na mé pleti vždycky zaručeně projeví.

Zelený jíl ovšem můžete používat více způsoby – nahradí každodenní čistič pleti a můžete s ním umývat i vlasy, které zanechá hezky lehké a nadýchané. Zelený jíl je ideální i pro minimalisty, kdo neradi zaplňují svou koupelnu množstvím lahviček.

Plusy

  • univerzální použití
  • vhodný pro všechny typy pleti
  • přizpůsobivost aktuální kondici pleti
  • skvěle čistí póry
  • vstřebá nadbytečný maz
  • podporuje hojení a regeneraci pokožky
  • česká značka

 

Minusy

  • o něco menší pohodlí než u hotové masky

 

Zelený jíl je podle mě vhodný i na citlivější pokožku. Při zasychání může trochu svědit, ale na to se dá zvyknout, pro mě je tato nepříjemná chvilka vyvážená účinky, které jsem si prostě zamilovala. Kdyby byl zelený jíl k dispozici v šedesátilitrovém sudu, budu pravděpodobně první zákaznicí.
Související produkt
Zelený jíl francouzský 140 g
Saloos / 190 Kč
Zelený francouzský jíl je vhodný pro ošetřený všech typů pleti, obzvlášť mastící se a problematické pokožky. Eliminuje výskyt akné i černých teček, pokožku detoxikuje a sjednocuje její barevný tón.
Detail produktu