Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak přirozeně zpevnit prsa

Jak přirozeně zpevnit prsa Jak zpevnit pokožku dekoltu? Například pomocí pravidelného cvičení, peelingu, otužování a masírování.
Jana Konečná
4,4 5
9

Jak přirozeně zpevnit prsa zdroj: pixabay.com

Velikost či tvar prsou jsme každá dostala do vínku jinak, ale gravitace působí na všechna poprsí. Samozřejmě že každá z nás chceme mít krásná a pevná prsa, bohužel s věkem a během různých období, jako je například puberta, těhotenství či kojení, se jejich pevnost vytrácí a mohou se na oslabené pokožce v dekoltu objevit i strie. Drastickým řešením při nespokojenosti s pevností prsou je samozřejmě plastická operace. Ta je ale pro naše tělo velmi invazivním řešení. Naštěstí existují i mírnější způsoby, které působí nejen preventivně proti ochabování poprsí, ale také pomáhají zmírnit již napáchané škody.

Cvičení

Cvičení má dvojí význam. Jednak zpevní prsní svaly, čímž prsa přirozeně pozvedne, a navíc podpoří prokrvení pokožky a tím zkvalitní i její regeneraci. Na zpevnění prsou jsou samozřejmě nejlepší všechny pohybové aktivity, při kterých je zapojena horní polovina těla. Ze sportů je nejefektivnější plavání a případně i tenis. Ze cviků jsou pak velmi vhodné široké kliky. Posilováním horní poloviny těla zpevníte nejen prsní svaly, ale posílíte i ty zádové. Zlepšíte si tak i držení těla a tím opticky vylepšíte vzhled poprsí – přestanete se hrbit a prsa zbytečně schovávat či různě deformovat. Navíc vás přestanou bolet záda, což určitě oceníte, jestliže máte poprsí poněkud bujnější.

Peeling

Peeling má podobný efekt jako cvičení v tom, že pokožku prokrví, zlepší tak dopravování živin na potřebná místa a tím ji přirozeně zpevňuje a regeneruje. Navíc odstranění odumřelých buněk zlepšuje i vstřebávání účinných látek z následné péče nebo ze samotného peelingu. Ideální je totiž peeling s obsahem nějakého kvalitního oleje, který namáhanou pokožku prsou pořádně vyživí a zregeneruje. Takový peeling si můžete klidně vyrobit i doma. Pokožka na těle snese trochu hrubší abrazivní látky než na obličeji. Proto při výrobě peelingu můžete sáhnout třeba po třtinovém cukru, kvalitní mořské či himalájské soli nebo rozemletých kávových zrnech. Každý z nich má specifické účinky a je proto dobré je po čase prostřídat.

Ten z třtinového cukru obsahuje přírodní AHA kyseliny, takže odstraňuje odumřelé buňky mechanicky i chemicky. Peeling z mořské nebo himalájské soli pokožce dodá spoustu minerálů a zároveň podpoří její detoxikaci. Kofein obsažený v kávovém peelingu zlepšuje prokrvení pokožky. Káva obsahuje také spoustu antioxidantů, které pomáhají opravovat poškozené buňky. Jakmile si vyberete složku podle účinků, kterými chcete pokožku v dekoltu oblažit, smíchejte ji s kvalitním rostlinným olejem. Vhodný je například kokosový či olivový. Pokud si chcete dopřát opravdu luxusní péči se silně regeneračním účinkem, vyzkoušejte arganový olej.

Otužování

Otužování posiluje nejen vaši imunitu, ale také pokožku. Střídáním teplé a studené vody se zvýší prokrvení pokožky a ta se prakticky s okamžitým efektem i vypne. Bohužel tento efekt není trvalý a po nějaké době se vám pokožka na prsou vrátí do původní podoby. Ale při jejím pravidelném otužování se můžete těšit na dlouhodobější výsledky. Kromě otužování ve sprše můžete vyzkoušet i takzvanou kryomasáž, kterou si můžete udělat i samy doma. Stačí zabalit kostku ledu do čistého plátna a tím si pak krouživými pohyby masírovat (přejíždět) po inkriminovaných partiích. Otužování je skvělé nejen pro zpevnění pokožky, ale působí taktéž preventivně proti striím a zmírňuje i ty již vytvořené.

Masáže a masky

Po peelingu spojeném s následným otužováním při jeho smývání, nastává ideální čas na masáž a případně masku. Masáž můžete provádět jednoduchými krouživými pohyby směrem dovnitř k srdci. Na masírování můžete použít klidně stejný olej, který jste použili jako základ do peelingu nebo sáhněte po hotové masážní směsi. Dekolt můžete před masáží přestříknout květovou vodou - třeba růžovou, která má výborné regenerační účinky. Přímo na míru ztenčené pokožce prsou má Martina Gebhardt namíchaný Olej pro pevné poprsí z řady Happy Aging.

Po masáži můžete ještě chvilku nechat masážní olej vstřebávat na místo masky nebo jej můžete otřít a aplikovat opravdovou masku. Můžete zkusit ledovou liftingovou masku od Natura Siberica nebo bylinkovou od Martiny Gebhardt, kterou můžete klidně aplikovat i na krk. Aby byl efekt masáží opravdu viditelný a hlavně dlouhodobý, je třeba prsa masírovat každý den. Pokud jim některý den nestíháte věnovat více času, určitě nezapomínejte pokožku alespoň po každé koupeli či sprše pořádně promazat tělovým mlékem či olejem.

Související produkt
Růžový olej na zpevnění dekoltu 50 ml
Argital / 515 Kč
Olej pro zpevnění dekoltu využívá tonizačních vlastností růžového oleje a oleje z pšeničných klíčků. Ty v kombinaci s dalšími oleji jemnou pokožku posilují a zanechávají ji pružnější.
Detail produktu