Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Hydratační krém Faith in Nature

Recenze: Hydratační krém Faith in Nature Konec hledání ideálního hydratačního krému, už nemusíte ani hluboko sahat do kapsy. Stačí věřit v přírodu.
Marcela Fröhlichová
3,3 5
3

Recenze: Hydratační krém Faith in Nature zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Věříte v přírodu? Na této víře je celé BIOOO postavené a v našem sortimentu najdete i značku Faith in Nature, překladu “víra v přírodu”. Znáte ji? Už jste zkoušeli? Faith in Nature je britská značka, patří k jedním z nejstarších výrobců přírodní kosmetiky vůbec, takže jejím zkušenostem se určitě vyplatí důvěřovat, jsou prověřená léty. Zcela nepochybně tato značka nabízí skvělý poměr mezi cenou a kvalitou produktu. Dosáhnete na velmi kvalitní produkt a vaši peněženku to nezruinuje. V sortimentu najdete péči o vlasy, tělo i pleť pro celou rodinu.

Já se dnes zaměřím na hydratační krém od této značky, protože najít dobrý hydratační krém pro suchou a citlivou pleť není taková legrace, jak by se mohlo zdát, pokud máte navíc omezený rozpočet.

Jestli jste zkoušeli někdy shánět lehký hydratační krém, nejlépe na letní období, a jste majitelkou suché a citlivé pleti, mohli jste narazit na stejný problém jako já. Většina levnějších fluidů či lehkých krémů obsahuje velké množství alkoholu v kombinaci s vodou a glycerinem na prvním místě. Faith in Nature je formulována jinak a to mě přimělo produkt vyzkoušet. A nemůžu si ho vynachválit, to prozradím rovnou. Alkohol je ve složení až na osmém místě, na třetím místě je vysoce zklidňující Aloe vera, už to ve mě vzbudilo víru ve Faith in Nature.

Jak už jsem napsala výše, krém je ideální na teplé období, kdy potřebujeme péči o pleť spíše odlehčit. Nicméně já používám hydratační krém i v zimě jako základ, na který pak aplikuju hutnější krém. Hydratační krém Faith in Nature také účinkuje proti vráskám, což ale neznamená, že ho musí používat jen ti, co už vrásky mají. Naopak, pokud vrásky nemáte, nejlepší způsob, jak jim předejít, je kvalitně hydratovat pleť. V tomto případě je prevence prostě nejúčinnější.

Jako protivráskový agent zde působí extrakt ze zeleného čaje (Camelia Sinensis Leaf Extract). Zelený čaj je velmi silný antioxidant, ale jak vlastně proti těm vráskám působí? Antioxidanty bojují proti volným radikálům a toxinům, které ničí buňky, podporují regeneraci buněk, a tak zpomalují proces stárnutí.

A jak jsme si řekli už výše, pokud dobře hydratujeme naši pleť, zároveň tím působíme proti vráskám. Bambucké máslo je expert, který umí hydrataci uzamknout ve svrchní vrstvě kůže, a tak brání dehydrataci pleti. V praxi to vypadá tak, že i když jsem majitelkou suché pleti, která má celkově problém s vodním hospodařením, po natření tímto krémem nemám pocit suché pleti. Krém se samozřejmě skvěle vstřebává.

Praktický obal - ani kousek krému nepřijde nazmar

Je nutno také zmínit obal. Mám hodně ráda obaly s pumpičkou, zabraňují infikování krému, krém takto mnohem déle vydrží a není třeba ho příliš konzervovat alkoholem. Jenže nevýhoda balení s pumpičkou bývá taková, že nevidíte kolik už jste spotřebovali krému a navíc vždycky zůstanou zbytky krému, ke kterým se prostě nedostanete. Tohle má Faith in Nature skvěle domyšlené do konce, protože vidíte, kolik už jste spotřebovali krému skrz průhledný obal a navíc nepřijde nic nazmar, protože vnitřní mechanismus tlačí krém pořád nahoru.

Je spousta fajn krémů a formulací, ale dovést k naprosté praktičnosti i obal krému, to už má můj obdiv. Za mě je tohle určitě jednička mezi hydratačními krémy za skvělou cenu.