Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Ochranné tonikum Santaverde

Recenze: Ochranné tonikum Santaverde Ochranné tonikum Santaverde - okamžitá hydratace i pro citlivou pleť.
Mája Ráblová
5,0 5
3

Recenze: Ochranné tonikum Santaverde zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Santaverde je snad mou nejoblíbenější značkou přírodní kosmetiky. Tentokrát jsem se rozhodla se svým kritickým okem podívat na ochranné tónikum z řady age protect. Krom toho, že je tonikum krystalicky čisté, 100% přírodní, plné aktivních látek, je i netestované na zvířatech a neobsahuje žádné živočišné složky. Je tudíž více než vhodný pro ty, kterým není lhostejné nejen vlastní zdraví zdraví a krása, ale také životy ostatních tvorů a v neposlední řadě také (často úplně zbytečné) zatěžování naší planety.

Santaverde vizuálně dle obalu působí minimalisticky až nenápadně, spíše jako léčivo než jako kosmetika. A i na tom je kousek pravdy, protože svým krásným složením má opravdu v moci pomoci při nejrůznějších kožních onemocněních.

Pokud nemáte vysloveně alergii na Aloe vera, a to navíc bývá z toho důvodu, že jiné kosmetické značky použijí do svých produktů celý list Aloe vera, ale právě slupka je pro člověka ve velkém množství toxická, v menším může minimálně způsobovat projevy alergie, jako je místní začervenání kůže, svědění, vyrážku apod. Bohužel touto informací se firmy naprosto opodstatněně nechlubí. Ale abych vás potěšila, Santaverde používá z Aloe vera listu pouze dužinu a narozdíl od konkurence (která vlastně kvůli tomuto není zas tolik konkurenční) loupou Aloe vera ručně zatímco jinde se celé listy vhodí do stroje, které nešetrně i se slupkou jinak úžasnou rostlinu rozemelou. Takže obrovské plus pro Santaverde.

Nejsem fanouškem předražené kosmetiky, jak může Santaverde na neznalého působit. Velmi často se člověk setká s tím, že drahá kosmetika na koncového zákazníka působí, že musí být zákonitě kvalitnější, jinak by přece nebyla tak drahá... :-) To ovšem není pravidlo, spíše naopak. Ovšem co se Santaverde týče, již podle většiny lahviček poznáte, že to výrobce s námi myslí vážně. Nepoužívá plasty plné ftalátů ani v poslední době mírně kontroverzní hliníkové obaly. A třeba právě Ochranné tonikum nebo Pleťový elixír má jedny z nejkrásnějších obalů co můžete v regálech najít.

Ale abych se také od vychvalování obalů, složení a formy zpracování dostala dále, jak je na tom s účinky? Na co lze tonikum použít? V čem je lepší oproti jiným tonikům?

Narozdíl od jiných tonik Santaverde neobsahuje ani kapičku nejlevnějšího plnidla - vody. Ve většině produktů, ať už se jedná o krém (běžně 30 až 70 % obsahu tvoří voda) nebo šampon (až 85 % vody) je voda právě to, co kupujeme naprosto zbytečně a výrobce na této "ingredienci" na nás vydělává. Santaverde nahrazuje vodu čistou a vysoce kvalitní Aloe vera šťávou z vlastních plantáží v Andalusii, kde má Aloe vera své přirozené prostředí a tudíž je přirozeně bohaté na minerály, vitaminy, antioxidanty a stopové prvky.

Pleťové tonikum nám poslouží jako druhý krok čištění. První část čištění - odlíčení, se většinou provádí něčím na olejové bázi, protože valná většina dekorativní kosmetiky je rozpustná v oleji. Druhá část čištění - tonizace, by měla odstranit to, co jsme nezvládli v prvním kroku, vyčisti pleť od toho, co produkuje sama pleť a také má pokožku hydratovat, zklidnit a připravit pro následnou péči.

Tonikum buď nanášíme na vatové tamponky. V tomto případě doporučuji opravdu použít bavlněné, protože umělá vata je nejen téměř nerozložitelný odpad a tudíž další zbytečná zátěž pro naši planetu, ale také může způsobovat neviditelné ranky v pokožce, vinou kterých pokožka chátrá, někdy se drobná poškození mohou i zanítit. Další variantou jsou nejednorázové pomůcky - osobně mám nejraději konjakovou houbu, případně látkové tamponky, které si pak vyperete/vyvaříte si můžete zakoupit a nebo vyrobit/ušít ze starších ručníků apod. Zase o nějaký ten odpad méně! :-)

Ochranné tonikum zjemňuje pokožku, podporuje tvorbu kolagenových vláken, a tím podporuje elasticitu pokožky. Zabraňuje tím tvorbě nových vrásek a prohlubování stávajících. Pleť je sjednocená, zklidněná a hydratovaná do hloubky. Aloe navíc narozdíl od vody pomáhá vytvářet přirozený kyselý ochranný film pokožky, který během běžného dne ať už životním stylem nebo místem, kde žijeme či nejrůznějšími přípravky z pokožky aktivně ztrácíme a odstraňujeme.

Tonikum je skvělé obzvlášť pro ty, kteří používají pro následnou péči o pleť rostlinné oleje. Ty se nanášejí na vlhkou pokožku, kterou můžeme zvhlčit samozřejmě obyčejnou vodou, nebo! neobyčejným tonikem :) … případně nějakým pro konkretní typ pleti vhodným hydrolátem(=květovou vodou). Druhá možnost aplikace je, že si v dlani smícháte olej s tekutinou a vytvoří se směs, která už je přímo připravená k aplikaci na pokožku.

Kromě nejkvalitnější aloe vera šťávy ochranné tonikum antiage obsahuje květovou vodu z damašské růže, extrakt z květu aloe, výtažek z levandule, kozince, prorostlíku a dalších bylinek proti zarudnutí, stárnutí a ochabování pleti.

Osobní tip: Aloe vera ochranné tonikum lze použít i do vlasů jako nesmývatelný lehký nemastící kondicionér, pro podporu vln přirozeně se vlnících kadeří. Dále pro osvěžení v horku přímo na obličej a stejně tak skvěle poslouží při spálení ať už od sluníčka tak od žehličky, protože rány rychle zklidní a urychluje hojení.