Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak se odlíčit rychle a efektivně

Jak se odlíčit rychle a efektivně Správné odlíčení pozvedne kvalitu vaší pokožky a nezabere vám více než pár minut. Stačí chvilka v koupelně navíc a výsledkem bude čistá a zářivá pleť.
Kristýna Lexová
4,3 5
7

Jak se odlíčit rychle a efektivně zdroj: istockphoto.com

Odlíčení je základem krásné pleti! Jak na něj, aby bylo důkladné, ale zároveň vám nezabralo příliš času?

Ani ten nejlepší krém či nejúčinnější sérum nezachrání vaši pleť, jestliže ji každý večer pečlivě neodlíčíte. Ačkoliv se to může zdát na první pohled složité, tak večerní péče o pleť vám nemusí zabrat půl hodiny, zvládnete ji v pohodě za pět minut, pokud si vyberete kvalitní a typu vaší pleti odpovídající přípravky. Vaše pokožka se vám odmění - nejen že bude dokonale čistá, ale bude i lépe přijímat následnou péči, také účinné látky v krémech, sérech a olejích se lépe vstřebají.

Klasikou v odličování pleti je pleťové mléko, které používaly již naše maminky a babičky. Výhodou mléka je, že má mastný základ, a tím skvěle rozpouští líčidla. Pleťové mléko tak ve velice krátké chvíli stáhne make-up a navíc pleť nevysušuje. Je vhodné pro všechny typy pleti včetně suché, ale ani mastnou pleť nemusí příliš zatěžovat. Pleťové mléko používejte ve spolupráci s vatovým tamponkem - buď naneste mléko přímo na tamponek a pleť s ním odličte nebo mléko rozetřete po obličeji, důkladně promasírujte a tamponkem stáhněte. Bonusem kromě odlíčení bude také masáž pleti, která podporuje prokrvení pokožky, stimuluje její regeneraci a obnovu buněk.

Stejně efektivní způsob je používání odličovacího balzámu či oleje. Balzám a olej rozpustí i voděodolné líčení a snadno odlíčí pokožku bez podráždění či zbytečného tahání. Při odlíčení je klíčové to, že by nemělo být příliš drastické, pokud pleť dřete či natahujete, je více náchylná k ochabování a tvorbě vrásek. Naopak šetrné odlíčení nepodráždí ani tu nejcitlivější pleť a zanechá ji dokonale čistou.

Pleťová mléka, balzámy a oleje zároveň krom odlíčení poskytují pleti i prospěšné látky, v jednom kroku tak pleť čistíte a zároveň ji zásobujete antioxidanty či vitaminy. Pokud “mastné” odlíčení není nic pro vás, tak vyzkoušejte micelární či květinové vody. Květinové vody jsou vhodné zejména k odlíčení velmi lehkého pleťového make-upu a můžete s nimi následně pleť i tonizovat.

Jestliže preferujete mokré čištění pleti, tak kostka mýdla bude vaším nejlepším přítelem. Ne, nemyslíme klasické tuhé mýdlo na ruce či snad mýdlo s jelenem, ale speciální pleťové mýdlo. Pleťová mýdla jsou vhodná spíše na normální, smíšenou a mastnější pleť a krásně pleť vydrbou do čista. Mýdlo používejte ve sprše či koupeli a můžete s ním v případě nouze umýt celé tělo.

Správné odlíčení je zkrátka základ. Pleť se zbytečně neucpává make-upem a přebytky kožního mazu, neusazuje se odumřelými kožními buňkami a využívá plný potenciál dalších pečujících přípravků. Proto jí tu minutu navíc v koupelně s odličovačem dopřejte a ona se vám odmění!