Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Olejové sérum Smooth od Delibutus

Recenze: Olejové sérum Smooth od Delibutus Vyzkoušejte olejového séra od české značky Delibutus pro citlivou a suchou pleť!
Marcela Fröhlichová
5,0 5
9

Recenze: Olejové sérum Smooth od Delibutus zdroj: biooo.cz

Smooth v angličtině znamená hladká, bezproblémová, klidná, příjemná, hebká, vláčná a tímto jedním výstižným slovem by se dala popsat pleť po použití olejového séra, o kterém si dnes povíme. Rostlinné oleje a jejich směsi zažívají poslední dobou velký boom a na trhu si můžete vybrat z velkého množství produktů. Není divu, oleje mají spoustu výživných a účinných látek jak pro tělo, tak pro pleť, takže by byla škoda je nepoužívat. Já už jsem jich také pár vyzkoušela včetně vlastních DIY směsí a můžu zde naprosto zodpovědně prohlásit, že toto sérum je můj objev roku 2016.

Co určitě většina ocení, jsou nejen skvěle namíchané oleje, které se svými účinky doplňují a zesilují tak konečný efekt. Produkt je vyroben zlatýma českýma ručičkama - což se tedy hodně počítá. Firma Delibutus začala produkovat v roce 2011 a zjevně ví, jak na to. Co nemůžu opominout je, že poměr cena výkon je téměř bezkonkurenční.

Pro koho je vlastně toto sérum určeno? Je určeno pro nás majitelky suché, citlivé, zralé pleti, ale také pro ty, kteří trpí na ekzémy, což je třeba u nás doma moje mladší dcera. Je tak trochu pokusným králíčkem a pokud jí něco vyhovuje, dostává se to u nás doma na poličce v koupelně na přední místa se štemplem - schváleno atopikem. A když mě slyšela básnit během psaní recenze, tak chtěla sérum taky vyzkoušet.

Nicméně já se svou suchou, citlivou a zralou pletí po tři čtvrtě roce používání séra už vím, s čím mám tu čest. Často totiž najdete poklady v nenápadných lahvičkách od méně známých značek. Nejednou se mi osvědčilo hledat tak trochu jiným směrem, než je hlavní proud. Ono, pokud máte citlivku pleť, stejně vám nic jiného ani nezbude. To, co většině vyhovuje, vůbec nemusí vyhovovat vám.

V tomto séru se kombinují jak anti-age účinky pro nás starší a pokročilé, tak účinky zklidňující pleť pro citlivky. Další účinek, který jsem nečekala, byl ten, že olej dokáže nahradit běžný krém. Ve většině případů totiž musíte pleť hydratovat, abyste mohli používat oleje, jinak vás začnou při delším používání vysušovat - prostě pleti chybí voda. Nicméně např. v létě jsem se bez další hydratace obešla úplně lehce. I když je moc příjemné přestříkat pleť ošetřenou olejovým sérem navíc ještě jemnou mlhou např. z květinové vody. V zimě sérum doplňuji o krém, protože přeci jen v zimě my citlivky a sušenky potřebujeme více vrstev, abychom všechny ty náročné vnější podmínky zvládly bez podráždění.

Pojďme se podívat detailněji na složení olejového séra a co vlastně způsobuje takové účinky, které tady opěvuji? Sérum obsahuje kombinaci rostilnných olejů a esenciálních, které dodávají séru bylinno-květinovou vůni - za květinovou vůni může pačuli a za bylinkovou vůni bazalka. Neotřelá kombinace, která zde není primárně pouze pro vůni, ale také jako součást účinných složek zlepšujících stav pleti.

Cannabis Sativa Seed Oil - konopný olej - vhodný na ekzém i akné, neucpává póry, hojí a regeneruje, chrání pleť před projevy stárnutí.

Oenothera Biennis Oil (Evening Primrose Oil) - pupalkový olej - pomáhá redukovat příznaky ekzému jako svědění, mokvání, loupání kůže, tlumí zánět, pomáhá při akné, neucpává póry.

Macadamia Ternifolia Seed Oil - makadamový olej - silný antioxidant s anti-age účinky - udržuje pleť hebkou, pružnou, hojí a regeneruje.

Prunus Amygdalus Dulcis Oil - mandlový olej - jemný olej vhodný pro suchou pleť a jemnou dětskou kůži, zklidňuje podráždění, neucpává póry.

Ocimum Basilicum Oil - bazalkový olej - má protizánětlivé účinky, pomáhá při hojení ran.

Aniba Rosaeodora Wood Oil - olej z brazilského růžové dřeva - jemný olej vhodný pro suchou a citlivou pleť, má protiplísňové účinky zejména proti Candida Albicans, vhodný na suchý ekzém, lupénku, neurodermatitida.

Pogostemon Cablin Oil - olej z pačuli - pomáhá při zánětu a podráždění pleti, má repelentní účinky, má anti-age účinek - zabraňuje jejímu povisnutí, pomáhá při hojení jizviček např. po akné nebo neštovicích.

Delibutus má v nabídce nejen toto sérum pro suchou pleť, ale další dvě séra: Balance pro smíšenou pleť a Clear pro pleť mastnou, takže si můžete vybrat sérum podle vaší pleti.