Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Peeling na obličej a tělo Faith in Nature

Recenze: Peeling na obličej a tělo Faith in Nature Peeling na každodenní použití zní možná bláznivě, ale Faith in Nature nabízí velmi jemnou, až nevšední variantu s usušenými plody černého rybízu, který navíc můžete použít i na čištění pleti.
Karolína Kinclová
5,0 5
1

Recenze: Peeling na obličej a tělo Faith in Nature zdroj: biooo.cz-Mája Ráblová

Je vaše pokožka příliš citlivá a nechcete ji raději pokoušet, co všechno vydrží? Ale přesto byste nepohrdli alespoň jemným peelingem, který navíc pokožce dodá živiny, hydrataci a také ji zklidní? Pak mě nenapadá lepší peeling než ten od britské značky Faith in Nature. Firma Faith in Nature se snaží zprostředkovat každému kvalitní přírodní kosmetiku, u které si můžete být jisti, že nebyla testována na zvířatech a ani neobsahuje žádné živočišné složky. Toho dosahuje velmi příjemnou cenovou dostupností, což uvítá peněženka každého z nás, a také certifikací Leaping Bunny a Vegan. Navíc ingredience se snaží používat z obnovitelných a ekologických zdrojů, které nedrancují naši planetu, ale naopak ji respektují.

Jak jsem již zmínila, tento peeling uvítá spíše citlivá pokožka, neboť abrazivní efekt je extrémně jemný, odumřelé kožní buňky se tak velmi lehce obrušují, aniž by pleť podráždily. Hroší kůže si tady rozhodně nepochodí. Většinou se nám o peelingový efekt stará sůl, cukr nebo nadrcená kávová zrna, v horších případech plastové částečky. Zde ale práci udělají rozemleté usušené plody černého rybízu, které jsou bohaté na vitamin E a C, mají protizánětlivé a antioxidační účinky a chrání před působením volných rádikálů, předčasným stárnutím a případným poškozením kožní tkáně. Touto jemnou exfoliací se tak pleť zpřístupní dalším látkám, které se mohou snadněji dostat do jejích hlubších vrstev a tam ji vyživit.

Peeling mimo abrazivní částečky černého rybízu obsahuje plno dalších blahodárných látek, mezi které patří například slunečnicový olej. Ten se podobá lipidům v lidské pokožce, není tak pro ni cizí složkou a z oleje si bere všechny jeho živiny, které pokožku zjemňují a zklidňují. Dále narazíme na řepkový olej bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, regenerační šťávu z aloe vera, výživné a promašťující bambucké máslo, zklidňující extrakt z měsíčku lékařského a výtažek z rozmarýny se postará o vyčištění pórů a prokrvení tkáně. Díky těmto pečujícím složkám snese peeling Faith in Nature i ta nejcitlivější pokožka. Obsahuje také sice dva syntetické konzervanty, ale těch se bát nemusíme, neprostupují do pokožky, jsou šetrné a v přípravku se navíc vyskytují v minimálním množství.

Doporučuje se na pokožku celého těla včetně obličeje a dokonce si myslím, že je vhodný právě spíše na pleť, neboť peeling je opravdu velmi jemný. Jelikož mám pokožku relativně bezproblémovou, uvítala bych i hrubější práci, ale umím si představit, že ti, co trpí na alergie, zvýšenou citlivost, snadné podráždění nebo jen hledají každodenní jemnou péči o pleť s mírnými exfoliačními účinky, bude pak pro ně tento peeling právě nejideálnější. Peeling má krémovou konzistenci a lehkou nevtíravou vůni se sladkými tóny, což z něho dělá poměrně vhodný dárek pro ženu v jakémkoliv věku a s jakýmkoliv typem pleti, který nikomu neublíží a ve finále ani vaší peněžence. :)