Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Pleťová regenerující maska s karanjou Lavera

Recenze: Pleťová regenerující maska s karanjou Lavera zdroj: biooo.cz - Marcela Fröhlichová

Používání pleťových masek patří do kategorie speciální péče. Proč naše pleť takovou péči navíc potřebuje? I když má člověk pocit, že používá ty správné výživné oleje, hydratační krémy či séra, bohužel v určitém věku dochází k rychlejším ztrátám hydratace, než jsme byly zvyklé v mládí. Majitelky suché či citlivé pleti s touto ztrátou bojují už mnohem dřív.

A nemusí to být ani věkem ani druhem pleti, často k tomu napomůžou vnější podmínky: větrné počasí a průvan, častý pobyt v klimatizovaných prostorách. Pleť je díky těmto ztrátám hydratace dost unavená, má sklon k vysoušení, podráždění, k šupinkám, jemné vrásky se prohlubují a vystupují. Hydratace je totiž základ, jenže jak tu hydrataci udržet v každodenním provozu už je poněkud oříšek.

Řešením je právě extra péče. Pleťové masky dokáží saturovat pleť potřebnou hydratací a výživou, nastolit opět správnou rovnováhu, osvěžit a zjemnit vzhled.

Jednou z mých nejoblíbenějších masek pro tyto případy je už nějaký čas Výživná a zpevňující maska z řady Faces my age od Lavery. Obsahuje bílý čaj, karanju, olej z granátového jablka a spoustu dalších anti-age ingrediencí. V této řadě můžete najít ještě zpevňující krém a sérum. Pleťová maska je takový výživný koktejl pro pleť. Ideálně používám masku o víkendu, kdy pleť odpočívá hezky doma bez make-upu a klimatizovaného prostředí kanceláře a bez stresu pracovních dní. Používám ji zhruba 1x týdně a 10 ml sáček mi vydrží na 3 až 4 použití. Záleží na tom, jestli použiji masku na celý obličej nebo pouze na vysušené tváře a kombinuji ji třeba s čisticí maskou na t-zónu.

Recenze: Pleťová regenerující maska s karanjou Lavera

Maska má hutnou krémovou konzistenci a pěkně drží na pleti. Při nanášení masky mi dělá společnost příjemná jemná květinová vůně. Hned po aplikaci masky cítím, jak je pleť osvěžená a bere si všechno potřebné z masky. Po 15 minutách je i vidět, kde se maska do pleti vsákla celá a kde třeba méně - přesně podle aktuálních potřeb pleti. Po smytí masky je pleť velice hebká, hydratovaná a vypnutá a celkově má zdravější svěží barvu. Na pleť ošetřenou maskou pak nanesu svůj běžný krém a užívám si, jak je pleť zrelaxovaná a já s ní.

Čemu maska vděčí za své účinky?

Mrkněme na složení. Experti na hydrataci jsou bambucké máslo a olivový olej. Lecitin zabraňuje vysoušení pokožky a chrání ji právě před těmi vnějšími vlivy, které naší pleť připravují o hydrataci. Maska obsahuje i vysoce výživný olej z granátové jablka (Punica Granatum Seed Oil), který je plný antioxidantů a má ověřené účinky proti stárnutí pleti, stejně jako jojobový olej.

Další ingrediencí, která se postará o intenzivní regeneraci pleti je extrakt z bílého čaje. Jedná se o druh čaje, který je získáván zpracováním prvních, ještě nerozvinutých čajových lístků rostliny Camellia sinensis. Bílý čaj je plný antioxidantů, které na sebe vážou volné radikály, čímž zabraňují poškozování buněk pleti a zpomalují známky stárnutí.

A co že to je ta Karanja?

Je to olej z plodů indického buku a ve složení masky ji najdete pod názvem Pongamia Glabra Seed Oil. Má zklidňující a zpevňující účinky a působí proti známkám stárnutí, právě Karanja způsobuje hebkost a jemnost pokožky.

Jak se dá přečíst z ingrediencí, tato maska je vhodná jak pro zralou a náročnou pleť, pro svůj anti-age efekt, tak i pro pleť suchou, unavenou, dehydratovanou. Prostě pokud chcete dopřát pleti relax a dobrou stravu, sáhněte po této masce.