Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Recenze: Procházka růžovým sadem s Elixírem 5 růží Argandia

Recenze: Procházka růžovým sadem s Elixírem 5 růží Argandia Olejový pleťový Elixír 5 růží vás pohltí a podtrhne vaši ženskost nejen svojí vůní, ale také díky revitalizujícím účinkům na pleť, krk, dekolt i vlasy.
Renata Ježková
5,0 5
5

Recenze: Procházka růžovým sadem s Elixírem 5 růží Argandia zdroj: pixabay.com

Je to tady, jaro pomalu končí, léto začíná. Podvědomě i vědomě máme chuť tomuto přerodu přizpůsobit vše, včetně kosmetické výbavy. A co je nejkrásnějším symbolem jara a léta? Přece květiny! A nejkrásnější a nejženštější květina? Přece růže! A stačí jen jedna? No jasně, že ne. :-) A přesně pro tyhle jaro-letní nálady je tady pleťový Elixír 5 růží s arganovým olejem od značky Argandia.

Vyšší teploty vyžadují i nějakou změnu, a proto je ideální čas zkusit něco nového. Takže pokud jste dosud měli pocit, že olejové pleťové elixíry nejsou nic pro vás, jsou mastné, drahé nebo jinak podivné, teď je ten pravý čas jim dát šanci. A proč ne rovnou tomu nejženštějšímu, který v nabídce značky Argandia najdete.

Složení a účinky Pleťového elixíru 5 růží

Pleťový elixír 5 růží v sobě propojuje pečující vlastnosti za studena lisovaných rostlinných olejů, jako je arganový olej, pupalkový, mandlový a pozor - první růže - olej ze semínek růže vinné. Ten je velmi podobný šípkovému oleji a stejně jako on je velkým bojovníkem proti předčasnému stárnutí pleti. Díky vyváženému poměru olejů je elixír vhodný pro všechny typy pleti včetně mladší nebo mastnější. Úkolem olejů totiž není pleť “promastit”, ale zlepšit její ochranu a dodat jí živiny a vitaminy, které si nedokáže vytvořit sama, jako jsou například nenasycené mastné kyseliny nebo vitamin E. Díky tomu působí rostlinné oleje daleko komplexněji než jakékoliv specializované přípravky.

A kdeže jsou ukryté ty další růže? V obsažených éterických olejích. Esenciální neboli éterické oleje nejsou oleje v pravém slova smyslu - nejsou mastné a mají jiné složení. Pronikají velmi snadno přímo do krevního řečiště, a díky tomu posilují pleť zevnitř. Jejich dalším obrovským benefitem je to, že dokáží působit i na náš psychický a fyzický stav - jak prostřednictvím vůně, tak fyzickým působením v těle. Umějí pleti “vysvětlit”, jak se méně nebo více mastit, jak si uchránit vlhkost, také zlepšují prokrvení nebo látkovou výměnu.

Olej z růže damašské je to nejlepší, nejdražší a nejluxusnější, co lze pleti dopřát. Kromě omamné vůně diponuje schopností pleť projasnit a zjemnit, vyhladit jemné vrásky a brzdit vznik dalších.

Geránium není v pravém smyslu slova růže, ale vůně i složení esenciálního oleje geránia je tomu růžovému velmi podobné. Díky gerániu se pleť naučí nemastit se zbytečně nebo rychleji regenerovat.

Růžové dřevo doslova omlazuje pleť. Urychluje regeneraci, hojí jizvičky, léčí akné. Díky tomu je nepostradatelnou péčí pro všechny, kdo bojují s problematickou pletí i v pokročilejším věku.

Palmarosa je ideální péče pro dehydrovanou pleť, protože dokáže zlepšit hospodaření pleti s vodou, a tím pádem ji udržovat v lepší kondici, o jemných vráskách ani nemluvě. Navíc snižuje výskyt zánětlivých reakcí, což se hodí i v případě, že problematickou pleť nemáte.

Lepší nálada s Pleťovým elixírem 5 růží

Samotné používání arganového elixíru už je pak jen čisté blaho. Pokud tedy máte rádi vůni růže, protože té se vám dostane v míře vrchovaté. Všechny použité éterické oleje, které se na vonné kompozici podílejí, mají jedno společné - navozují pozitivní, u někoho až euforický stav mysli. Prostě a jednoduše zlepšují náladu. Není to žádný placebo efekt, obsažené složky pronikají skrze čichové buňky rovnou do mozku a skutečně naši náladu reálně ovlivňují.

Elixír 5 růží jako sérum, místo krému i olej do vlasů

Elixír se používá nejčastěji jako pleťové sérum - to znamená 2-3 kapky rozetřít na obličeji, který je předtím potřeba mírně navlhčit. V tomto případě se naprosto ideálně hodí růžový hydrolát (růžová voda), ale poslouží vám i něco jiného, třeba minerální sprška. Dalším krokem je pak denní či noční krém. Nicméně stačí často i jako plnohodnotná péče, klidně i na noc. Zahalit se do vůně růží totiž přijde vhod v každé denní i noční době. A pokud vám to stále nebude dost, opečovávejte jím i krk a dekolt. Vetřením oleje do konečků vlasů je pak nejen ochráníte před roztřepením, ale prodloužíte si vaše potěšení z vůně, která ve vlasech drží daleko déle. S takovou péčí prostě celá rozkvetete. Jako růže.