Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

SOS péče o pleť v zimě

SOS péče o pleť v zimě Potřeby naší pleti se liší v každém ročním období. Dnes si povíme o tom, jak naše pleť vysílá signály S.O.S. v chladném zimním počasí a také se podíváme na konkrétní produkty péče o pleť.
Marcela Fröhlichová
5,0 5
2

SOS péče o pleť v zimě zdroj: unsplash.com

Potřeby naší pleti se liší v každém ročním období. Tak jako v zimě uvažujeme o koupi kabátu, svetru či teplého spodního prádla, tak i naše pleť potřebuje adekvátní vrstvy “oblečení”, které ji budou chránit v zimním počasí. Dnes si povíme o tom, jak naše pleť vysílá signály S.O.S. (Save Our Skin) v chladném zimním počasí a také se podíváme na konkrétní produkty péče o pleť. Protože až se nás jaro zeptá, co jste pro svou pleť udělaly v zimě, budete mít jasnou odpověď.

Vybrali jsme pro vás tři různé produkty intenzivní péče o pleť - hydratační masku od lotyšské značky Mádara, zimní balzám od německé značky Martina Gebhardt a vitamínový koktejl od Mossa (opět z Lotyšska). Tyto produkty můžete kombinovat, čímž péči značně posílíte, případně si můžete vybrat pouze ty produkty, po kterých vaše pleť prahne nejvíc.

Proč používat různé produkty péče o pleť v zimě?

Důvod, proč jsme pro vás vybrali zcela různé produkty, je velmi jednoduchý. Správná péče o pleť se vždy skládá z několika kroků. Nemůžeme spoléhat pouze na jediný zázračný produkt, který pokryje všechny potřeby naší pleti. Obzvlášť zima je pro pleť velmi stresující. Stres z práce či zkouškového období, předvánoční shony a novoroční úkoly, díky kterým zapomeneme občas dobře jíst a dodržovat pitný režim, se na pleti dost podepíšou. Neustálé změny v teplotách jako průvan, klimatizace, přetopené místnosti, mráz. Pleť se v zimě stává mnohem citlivější, podrážděnější, napjatější, unavenější, ztrácí svěží barvu, hydrataci, chybí ji výživa.

SOS hydratační maska Mádara

Používat pleťové masky v zimě je více než žádoucí. Dodáme pleti tolik potřebnou hydrataci a výživu, kterou v zimě rychleji ztrácí. Pleť bude mít zdravější barvu, neztratí elasticitu a tím bude i pomaleji stárnout. Ideální je používat masku pravidelně 2x týdně. SOS hydratační maska od Mádary má lehkou krémovou konzistenci, tělovou barvu a jemnou téměř neznatelnou ovocnou vůni, rychle se vstřebává do pleti. Je vhodná i pro citlivou pleť. Masku můžete po 15 minutách smýt nebo ji můžete nechat vsáknout do pleti bez následného umytí, takto funguje jako krém. Stačí jen lehká vrstva a pleť je hydratovaná, napnutá, sametová bez suchých šupinek. Masku ocení všechny typy pleti.

Maska obsahuje přírodní hydratační složku kyselinu hyaluronovou, vitaminy A, C, E, rakytník, který obsahuje vysoké množství antioxidantů, extrakt z kopřivy, který má protizánětlivé a zklidňující účinky. Extrakt z kořene pivoňky čínské s vysokým obsahem antioxidantů přispívá k projasnění pokožky, extrakt z lněných semen má vysoký obsah nasycených kyselin a antioxidantů a zklidňuje podrážděnou pokožku.

Vitamínový koktejl od Mossa

Lotyšská značka Mossa je na zimu zjevně připravená, protože má celou skupinu výživných produktů pro pleť, ze kterých si můžete vybrat. Tak jako vyživujeme tělo v zimě vitaminy zevnitř, stejně tak můžeme pomoci ke zdraví i svojí pleti. Tento krém je postaven na vitaminy nabitém rakytníku - vitaminová bomba plná antioxidantů A,C,E, které odbourávají stres, únavu a bojují proti volným radikálům ostrými zbraněmi. Rakytník také svým vysokým obsahem betakarotenu konkuruje mrkvi, a je tak úspěšným bojovníkem proti vyčerpání a následnému stárnutí pleti.

Vitamínový koktejl od Mossy se nespoléhá jen na rakytník, do koktejlu byl namíchán i extrakt z jeřábu ptačího, který je bohatý na vitamin C a pomáhá také s ekzematickou pokožkou. Extrakt z dýně dodá s antioxidanty navíc i minerály jako draslík, hořčík a zinek a podporuje hojení pleti. Malina, rybíz, kdoule, ostružiník, brusinka - další složky plné vitaminů v tomto ovocném smoothie pro pleť. Krém můžete použít jako noční krém, kdy pleť nejlépe regeneruje a přijímá živiny, ale také jako denní krém, kdy pleť bude chráněna před nepřízní počasí nebo jako první pomoc ve formě pleťové masky. Krém se velmi dobře vsakuje do pleti a nezanechává mastnotu, udržuje pleť hydratovanou, napnutou a vyživenou. Krém je vhodný pro všechny typy pleti.

Winter balm – Zimní balzám Martina Gebhardt

Posledním užitečným pomocníkem v zimě bude jistě zimní balzám od Martiny Gebhardt. Tento maličký 15 ml balzám se hodí do každé kabelky, ale nepodceňujte ho, je to silák. Znáte to, neustále posmrkávání v zimě pleti zrovna neprospěje. Pleť kolem nosu a úst v zimě velmi často trpí, když se k tomu přidá rýma, máme vymalováno. Pleť je v těchto oblastech extrémně namáhaná, o rtech ani nemluvě.

Tento balzám pomáhá právě na různá vysušená místa, chrání je před poškozením a dodává silnou hydrataci. Na to si povolal experty jako je kakaové máslo a bambucké máslo, které silně regenerují poškozenou pokožku, lanolin, který pleť zvláčňuje a vytváří ochrannou vrstvu, včelí vosk vytváří voděodolnou vrstvu a zabraňuje dalšímu odírání a poškození pokožky a olivový olej silně promašťuje. Mrkev hojně podporuje hojení pleti a pomáhá ekzematické pokožce, líska americká má vysoký obsah regeneračního vitaminu E a také pomáhá hojit pokožku. Péči dovrší meduňka svým antistresovým aroma a antibakteriálními účinky. Tento balzám nejvíce ocení suchá pleť.