Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Srovnávací recenze Čisticích pleťových mlék Martina Gebhardt

Srovnávací recenze Čisticích pleťových mlék Martina Gebhardt Pleťová čisticí mléka od Martiny Gebhardt nejen že perfektně čistí pleť, ale mají tak jemné složení, že je můžete použít i k odlíčení očí.
Jana Konečná
5,0 5
5

Srovnávací recenze Čisticích pleťových mlék Martina Gebhardt zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Značka Martina Gebhardt je ve světě přírodní kosmetiky velký pojem. Jedná se totiž o značku s jedním z nejčistších složení, bez přidaných zbytečností, jako je alkohol, glycerin, parabeny či silikony. Samostatnou kapitolou je pak kosmetická alchymie v podobě spagyrických esencí. Produkty se mohou pochlubit i certifikátem Demeter, který je takovou nadstavbou Bio certifikátu, kromě ekologické produkce použitých surovin musí výrobky splňovat i další přísná kritéria a řídí se podle pravidel biodynamického zemědělství. Spousta produktů značky Martiny Gebhardt je navíc vhodná i pro vegany, ty neveganské obsahují včelí vosk, propolis, či lanolin.

Šalvějové čisticí mléko

Šalvějové čisticí mléko je díky protizánětlivým a antibakteriálním účinkům šalvěje obzvláště vhodné pro mastnou pleť s výskytem pupínků a dalších pleťových nedokonalostí. Další hojivé a zklidňující účinky přináší vilín viržinský a růžová voda, která spolu s výtažkem ze zeleného čaje pečují o sjednocení barevného odstínu, a navíc pleť krásně rozzáří. Nemusíte se ale bát, že by mléko pleť nadměrně vysušovalo. Obsažený olivový olej se stará o výživu pleti již při prvním kroku péče o pleť - čištění. Pleťové mléko je výborné i na odlíčení make-upu a nemusíte se si bát ani odlíčit oči. Neštípe.

Čisticí mléko bambucké máslo

Čisticí mléko s bambuckým máslem a bez přidané parfemace je perfektní pro suchou pleť se sklonem ke zvýšené citlivosti. Díky absenci parfemace pleťové mléko pleť nejenže nedráždí, ale kombinace olivového oleje a bambuckého másla obnovuje ochrannou hydrolipidovou vrstvu na pleti a zásobuje ji nenasycenými mastnými kyselinami, které často citlivá pokožka postrádá. Růžová voda zklidňuje případné podráždění a sjednocuje barevný tón. Čisticí mléko bambucké máslo je taktéž vhodné i pro odličování. Uvítá jej i suchá a žíznivá, křehká pokožka očního okolí.

Růžové čisticí mléko

Růžové čisticí mléko je taktéž vhodné na suchou pleť, ale vzhledem k tomu, že již obsahuje parfemaci (i když přírodní), není moc vhodné na extrémně citlivou, podrážděnou či alergickou pleť. Suchou pleť však oblaží hydroláty z růží či hamamelisu viržinského. Výživu dodává už během samotného čisticího procesu olivový olej. Růžové čisticí mléko je vhodné opět i k odličování a nemusíte se bát jej použít ani na oční make-up.

Čisticí mléko Happy Aging

Čisticí mléko Happy Aging je, jak už jeho název napovídá, určeno pro čištění a odličování zralé pleti. Má ještě výživnější složení, než předchozí pleťová mléka a kromě olivového oleje obsahuje i olej z hroznových jadérek či mrkvový olej. Mrkvový olej má silné antioxidační účinky a spolu s extraktem z kočičího drápu aktivně bojuje proti poškození pleti volnými radikály. Výraznými anti-age účinky disponuje i extrakt z leknínu. Mléko je samozřejmě vhodné nejen k čištění, ale i odlíčení pleti, jeho účinky uvítá i křehká pokožka v okolí očí, na které je stárnutí velice často vidět jako první.

Čisticí mléko Young & Active

Naopak čisticí mléko Young & Active je vhodnější pro mladou, spíše smíšenou pleť, u které pomáhá dát do rovnováhy její časté vrtochy. O vysušená místa se stará slunečnicový olej s bambuckým máslem, které zároveň rozpouští a vážou na sebe přebytečný maz, make-up a další nečistoty. Extrakty z lékořice, meduňky či rozmarýnu působí protizánětlivě a zklidňují případná podráždění. Zelený čaj eliminuje různé barevné nerovnosti, jež jsou právě pro smíšenou plet velmi často typické. Čisticí mléko lze díky jemnému a čistému složení samozřejmě použít k odličování celého obličeje.

Ženšenové čisticí mléko

Ženšenové čisticí mléko je jako stvořeno pro pleť po třicítce, kterou už začaly trápit první známky stárnutí, ale ještě se nezbavila problémů typických pro pleť mladou – nadměrného maštění a akné. Výtažky z ženšenu mají silné anti-age účinky a aktivně bojují proti stárnutí pleti. Mandlový olej spolu s bambuckým a kakaovým máslem pleť nejen dokonale vyčistí a odlíčí, ale zároveň pokožce dodají potřebnou výživu a hydrataci. Výtažky z meduňky, vilínu a šalvěje působí protizánětlivě, umírňují činnost mazových žláz a spolu s růžovou vodou sjednocují i barevný odstín pleti. Čisticí ženšenové pleťové mléko se rozhodně nemusíte bát použít ani na odlíčení očí.