Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak jednoduše a přírodně na mentální očistu

Jak jednoduše a přírodně na mentální očistu Mentální očista je stejně (ne-li více) důležitá jako očista fyzického těla. Detoxikací mysli tak dojdete k větší vyrovnanosti a spokojenosti.
Pavlína Klaudová
5,0 5
6

Jak jednoduše a přírodně na mentální očistu zdroj: unsplash.com

Už jste slyšeli o mentální očistě? Pokud ne, rozhodli jsme se to napravit. Protože pravidelná očista psychiky i fyzického těla je nezbytná pro to, abychom byli vyrovnaní a spokojení. O detoxikaci těla toho bylo napsáno už mnoho, ale detoxikace mysli je stále trošku opomíjená, i když velmi důležitá.

Proč je mentální očista důležitá?

Čím dál tím více se diskutuje o vlivu prostředí, v kterém žijeme a pracujeme, na naše zdraví, protože silně ovlivňuje naši psychiku. Je zde více faktorů, které když se nakumulují, mohou způsobovat bloky, nechuť k práci a nadělají nám paseku i v soukromí. Když jsme pod dlouhodobým psychickým tlakem, není to nic příjemného. Pokud bychom se podívali na tento problém z hlediska ajurvédy, nastává to, že se nám „rozhodí“ čakrální systém a je potřeba ho znovu zharmonizovat tak, abychom opět dosáhli vyrovnanosti a odstranili zdravotní bloky, které se nachází v našem těle díky působení stresových situací.

Mnoho lidí se bojí léčit se přes čakry, protože má proti této metodě určité předsudky, které získali z různých pochybných "ezo" televizních vysílání, kde pojednání čaker a energetického systému těla vyznívá trapně nebo směšně. Ale pokud odhlédneme od mnohdy opravdu šílené prezentace různých ezoborců se škraboškami a kdovíčím jako rekvizitami, nahlédneme neuvěřitelnou sílu a propojenost duše a těla. Holistické přístupy jsou daleko komplexnější a vnímají vzájemné působení těla a mysli, které se jako spojené nádoby neoddělitelně ovlivňují.

Éterické oleje, himalájská sůl a tělové svíčky

K mentální očistě se používají látky a prostředky, které mají silný energetický náboj, respektive umí rušit zablokování, mentální vyprázdnění, povzbuzují a dodávají tělu potřebné impulzy k tomu, aby se zregenerovalo pomocí vlastní síly.

Éterické oleje jsou opravdu důležitými „odblokátory“, které velmi pomáhají najít zpět ztracenou rovnováhu. Pro mentální očistu se používají převážně citrusy, úplně nejsilnější a nejlepší z nich je bergamot, která je dobré po smíchání s nosným olejem natřít mezi obočí, kde podle ajurvédy sídlí čakra třetího oka.

Případně si můžete udělat tělový peeling, do kterého přidáte éterický olej bergamot. Musíte však dbát na to, že je to nejvíce fototoxický citrus, a proto jej musíte používat večer před spaním nebo když 100% víte, že se nikam nechystáte, protože nesmí přijít po nanesení na kůži do kontaktu s přímým slunečním světlem. Bergamot i jiné citrusy by však měly pozbýt fototoxicity, pokud se následně po aplikaci umyjete pěnivým sprchovým gelem anebo mýdlem. Přesto je lepší si na ně dávat pozor.

Tělové svíce jsou také velmi dobrý prostředek, který pomůže uvolnit bloky a jejich aplikace je neuvěřitelně jednoduchá. Pokud si na ni netroufáte sami, požádejte partnera nebo kamarádku. Potřebujete pouze svíci, kapesník, nádobu s vodou a nůžky. My bychom doporučili ještě kleštičky na uhlíky, protože se jimi velmi dobře odstraní ze svíce ohořelá část, což je důležité k tomu, abyste se nespálili. Svíce se aplikují buď na bolavá místa, nebo přímo na čakry (kromě srdeční a korunní), u srdeční se svíce položí doprostřed hrudníku a u korunní na čelo. Po aplikaci svíčky na třetí oko a jejím následném rozstřižení budete překvapeni, kolik v ní najdete nepořádku a usazenin.

Himalájská sůl se používá nejen do kadidelnic, ale také k čištění prostor. Má ale mnoho benefitů pro lidské zdraví a velký energetický potenciál, proto je výborná při mentální očistě. Navíc doplníte do svého těla potřebné minerály a stopové prvky. Himalájská sůl jich obsahuje celkem 84, včetně vápníku, hořčíku, draslíku a sodíku. Má daleko lepší energetické využití než klasická kuchyňská sůl, je koloidní, což znamená, že jsou minerály uzpůsobeny tak, aby je naše tělo mohlo snadno absorbovat.

Růžová himalájská sůl nezadržuje v organismu vodu jako klasická bílá, proto se v něm netvoří otoky, a tudíž napomáhá hubnutí a vylučuje z těla těžké kovy. Himalájskou sůl si můžete přidávat do koupele, smíchejte si ji se sušenými bylinkami a éterickými oleji, uvidíte, že až se ponoříte do relaxační lázně, budete v sedmém nebi. Případně si udělejte sprchový peeling z kokosového oleje, himalájské soli a éterických olejů. Můžete přimíchat 15-25 kapek citronu, bergamotu nebo mandarinky a 10 kapek cedru. Vyzkoušeno a funguje!

Související produkt
Tělová svíce 4 ks
Tělové a ušní svíce / 345 Kč
Tělová svíce je alternativní metodou k řešení zdravotních a psychických problémů. Svíce je vhodným pomocníkem pro odstranění a eliminaci zánětů v těle, otoků, bolestí.
Detail produktu