The Skinny - přijďte na chuť kokosu

The Skinny produkty zdroj: The Skinny

The Skinny je americká značka přírodní kosmetiky využívající blahodárných účinků ingrediencí z kokosových ořechů. Ty jsou do produktů zpracovávány na základě vlastního patentovaného systému Nutralock System™, kterým se odstraňuje voda z kokosových ořechů bez použití tepla a vzniká tak 100% RAW alkalický kokosový olej. 

Vše je zpracováváno, vyráběno a baleno ručně a 100% čisté, bez použití jakýchkoli skrytých toxinů. Společnost dokonce získala  V roce 2018 ocenění špičkových produktů v oblasti organické kosmetiky Dirty Thinkers´ Choice Award.

Co je to 100% RAW kokosový olej?

Takový olej má zcela výjimečné vlastnosti, není ochuzený o žádné živiny a krásně voní jako čerstvě otevřený kokos

  • Bez chemie

  • 100% čistý

  • Bez GMO

  • Bez toxinů

  • Bez rozpouštědel

  • Obsahuje prospěšné mastné kyseliny

Všechny kokosové ořechy, které The Skinny používá, pochází z vietnamské džungle kde jsou “divoce sklizeny” - tedy ihned po sklizni dovezeny do lokální výrobny, proto jsou stále čerstvé. Nečekají v žádných skladech.

Zpracování kokosových ořechů

Patentovaný systém Nutralock™ je novou, 5. generací extrakce oleje. Ke zpracování kokosového masa nepoužívá teplo, funguje na principu vzduchového zdviháku a trvá 3x déle než jiné procesy výroby za studena lisovaných kokosových olejů. Výsledkem je hladká struktura a krémově bílá barva s lehkou vůní. 

Díky tomuto šetrnému procesu jsou zachovány všechny živiny prospěšné lidskému zdraví. To vše bez chemických úprav, šetrné k planetě a fair trade.

Recenze:

The Skinny produktyzdroj: The Skinny

Raw deodorant Bergamot

V něžném, elegantním balení se ukrývá deodorant, který mě jako první uchvátil svou vůní bergamotu! Ta je opravdu krásná a intenzivní. Deodorant jsem používala hlavně při sportu a po celou dobu jsem díky ní měla dokonalý pocit svěžesti. 

Jednou z přísad deodorantu je jedlá soda, přesto mě nijak nedráždil. Naopak. Mám pocit, že pokožku podpaží ještě zjemnil a navíc poskytuje opravdu účinnou ochranu.

The Skinny Raw deodorant Bergamot
The Skinny Balzám na rty sladký pomeranč

Balzám na rty Sweet Orange

Po otevření víčka mě ihned praštila do nosu krásná vůně. Balzám se lehce roztírá a na rtech vytvoří lehounkou vrstvičku, která ale nijak rty nebarví, dodá jen jemný lesk.

Vydrží celkem dlouho, denně jsem ho nanášela 2x, maximálně 3x. Rty jsou pak opravdu vláčné a hydratované, na rtech je příjemný. Už se těším, až si ho budu dávat v zimě – nejen že k tomu sedí samotná vůně balzámu, ale cítím, že rty opravdu chrání před popraskáním a vysušením.

Peppermint oil pulling

Na vyzkoušení kokosového oleje jsem měla pár dní, některé jeho avizované účinky, jako například návrat bělosti zubů, jsem nebyla schopna ověřit. Co jsem si ale ověřila byl svěží dech, kterému napomáhá především mátový olej, obsažený ve směsi. Olej jsem používala vždy ráno a večer, „vyplachovala“ jsem jím ústa vždy cca 5 minut.

Metoda oil pulling prý vychází z ajurvédy, systému tradičního indického lékařství, která se k této metodě hlásí jako k součásti denní rutiny při detoxikaci těla, nebo jako k doplňkové léčbě například ztráty chuti či bolesti zubů a v krku.

The Skinny Peppermint oil pulling