Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

The Skinny - přijďte na chuť kokosu

The Skinny produkty zdroj: The Skinny

The Skinny je americká značka přírodní kosmetiky využívající blahodárných účinků ingrediencí z kokosových ořechů. Ty jsou do produktů zpracovávány na základě vlastního patentovaného systému Nutralock System™, kterým se odstraňuje voda z kokosových ořechů bez použití tepla a vzniká tak 100% RAW alkalický kokosový olej. 

Vše je zpracováváno, vyráběno a baleno ručně a 100% čisté, bez použití jakýchkoli skrytých toxinů. Společnost dokonce získala  V roce 2018 ocenění špičkových produktů v oblasti organické kosmetiky Dirty Thinkers´ Choice Award.

Co je to 100% RAW kokosový olej?

Takový olej má zcela výjimečné vlastnosti, není ochuzený o žádné živiny a krásně voní jako čerstvě otevřený kokos

  • Bez chemie

  • 100% čistý

  • Bez GMO

  • Bez toxinů

  • Bez rozpouštědel

  • Obsahuje prospěšné mastné kyseliny

Všechny kokosové ořechy, které The Skinny používá, pochází z vietnamské džungle kde jsou “divoce sklizeny” - tedy ihned po sklizni dovezeny do lokální výrobny, proto jsou stále čerstvé. Nečekají v žádných skladech.

Zpracování kokosových ořechů

Patentovaný systém Nutralock™ je novou, 5. generací extrakce oleje. Ke zpracování kokosového masa nepoužívá teplo, funguje na principu vzduchového zdviháku a trvá 3x déle než jiné procesy výroby za studena lisovaných kokosových olejů. Výsledkem je hladká struktura a krémově bílá barva s lehkou vůní. 

Díky tomuto šetrnému procesu jsou zachovány všechny živiny prospěšné lidskému zdraví. To vše bez chemických úprav, šetrné k planetě a fair trade.

Recenze:

The Skinny produkty zdroj: The Skinny

Raw deodorant Bergamot

V něžném, elegantním balení se ukrývá deodorant, který mě jako první uchvátil svou vůní bergamotu! Ta je opravdu krásná a intenzivní. Deodorant jsem používala hlavně při sportu a po celou dobu jsem díky ní měla dokonalý pocit svěžesti. 

Jednou z přísad deodorantu je jedlá soda, přesto mě nijak nedráždil. Naopak. Mám pocit, že pokožku podpaží ještě zjemnil a navíc poskytuje opravdu účinnou ochranu.

The Skinny Raw deodorant Bergamot
The Skinny Balzám na rty sladký pomeranč

Balzám na rty Sweet Orange

Po otevření víčka mě ihned praštila do nosu krásná vůně. Balzám se lehce roztírá a na rtech vytvoří lehounkou vrstvičku, která ale nijak rty nebarví, dodá jen jemný lesk.

Vydrží celkem dlouho, denně jsem ho nanášela 2x, maximálně 3x. Rty jsou pak opravdu vláčné a hydratované, na rtech je příjemný. Už se těším, až si ho budu dávat v zimě – nejen že k tomu sedí samotná vůně balzámu, ale cítím, že rty opravdu chrání před popraskáním a vysušením.

Peppermint oil pulling

Na vyzkoušení kokosového oleje jsem měla pár dní, některé jeho avizované účinky, jako například návrat bělosti zubů, jsem nebyla schopna ověřit. Co jsem si ale ověřila byl svěží dech, kterému napomáhá především mátový olej, obsažený ve směsi. Olej jsem používala vždy ráno a večer, „vyplachovala“ jsem jím ústa vždy cca 5 minut.

Metoda oil pulling prý vychází z ajurvédy, systému tradičního indického lékařství, která se k této metodě hlásí jako k součásti denní rutiny při detoxikaci těla, nebo jako k doplňkové léčbě například ztráty chuti či bolesti zubů a v krku.

The Skinny Peppermint oil pulling
Aroma tělové máslo Pačuli od The Skinny

Aroma tělové máslo Pačuli

První co mě na másle upoutalo byla krásná dřevěná krabička, ve které je uschovaná nádobka s tělovým máslem.

Krabička vypadá velmi honosně a já se samým nadšením nemohla dočkat, až ten báječný produkt vyzkouším.

Tělové máslo má jemně krémovou konzistenci bílo-béžové barvy a bezvadně se nanáší prsty. Aplikovala jsem ho především večer po sprchování na suchá místa zejména na loktech.

Máslo suchou kůži krásně promastí a hydratuje, ráno po probuzení zůstala má pokožka příjemně vláčná a pružná bez známek šupinatění.

Tělové máslo je zároveň lehké, takže jsem po nanesení neměla pocit, že se mi "dusí" kůže. Chvíli jsem si musela zvykat na výrazné aroma pačuli, které se vyznačuje nasládlou vůní se zemitými podtóny.

Nikdy předtím jsem nevyzkoušela žádné produkty z této bylinky, takže pro mě její vůně byla nová a celkem neobvyklá. Určitě ale není nijak vtíravá a nepříjemná, jde jen o první dojem. S máslem jsem moc spokojená, svou funkci plní skvěle a zjistila jsem, že vůně pačuli navíc i příjemně uklidňuje.

Aroma roller - Okurka od The Skinny

Kokosový aroma roller s extraktem z okurky má podpořit emoční rovnováhu a harmonii.

Kokosový olej spolu s olejem z okurky obohacený ještě o extrakt z levandule a bergamotu vytváří úžasnou aromaterapeutickou směs, která je obsažená v elegantním skleněném flakonu 15 ml, takže se lehce vejde do každé kabelky.

Flakonek disponuje elegantním víčkem zlaté barvy, kovovou kuličkou (roll-on) a je uschován do kartonového oválného obalu s typickým logem palmy.

Produkt jako celek působí estetickým a líbivým dojmem. Vůně roll-onu je vskutku osvěžující, jemná, nevtíravá, nijak výrazná.

Aroma roller - Okurka od The Skinny

Dle návodu výrobce jsem olej aplikovala na tepová místa: zápěstí, krk a případně spánky a to i několikrát denně, takže jsem ze sebe pak cítila příjemnou svěží vůní, dokonce jsem se přistihla, že si několikrát za den čichám k navoněnému zápěstí.

Zda má olejíček i zklidňující účinky nemůžu zatím objektivně posoudit, protože ho používám teprve krátce. Nicméně jako parťák do kabelky pro osvěžení kdykoliv během dne je úžasný a myslím, že se báječně hodí do horkých letních dnů.