Možná se teď ptáte, proč byste se měli vůbec namáhat svou oblíbenou a fungující kosmetiku měnit za něco neznámého a nového. Navíc možná i dražšího než je váš běžný tělový krém z drogérie. Proč se vůbec snažit a nakupovat přírodní kosmetiku? Není to moc komplikované? Všechny ty certifikáty, neznámé značky a nutnost znát aspoň trochu složení? No, možná je to komplikovanější, ale nemusíte se bát, pomůžeme vám v rozhodování. Vybíráme kvalitní značky přírodní kosmetiky ve všech cenových hladinách, účinky testujeme na sobě a hlavně vám odhalujeme detailní složení produktů. A pokud nevíte, co která složka znamená, můžete si ji lehce najít v naší encyklopedii. Věřte, že námaha se vám určitě vyplatí, vaše tělo vám poděkuje.
Přejít na sekci článku:
Největší orgán našeho těla je kůže
Na fakt, že kůže je největším orgánem našeho těla, se dost často zapomíná. Většina lidí myslí v souvislosti s orgány spíš na vnitřní orgány jako je srdce, plíce, mozek atd. jejichž fungování je pro život zcela zásadní. Bojíme se infarktu, mrtvice či zápalu plic, ale ke své kůži se často chováme macešsky. Přitom přes kůži se do těla dostane spousta škodlivých látek, přes kůži z těla také odchází toxiny (proto je dobré detoxikovat zevnitř i zvenku). Na kůži poznáme v jaké kondici je naše tělo a zdraví. Kůže chrání tělo před škodlivými vlivy životního prostředí - má spoustu práce chránit nás před smogem, prachem, před sluncem, zimou, větrem Mohli bychom ji tedy ulehčit práci aspoň kvalitní péčí.
V dnešní době, která je posedlá vzhledem, se na vzhled kůže kladou mnohem větší nároky než kdy dřív. Kůže musí hlavně dobře vypadat. A tak na ni mažeme spoustu produktů - krémy, másla, pečující séra, pleťové masky. Peelingujeme, umýváme, mažeme... Víte o tom, že průměrní spotřebitelé kosmetiky použijí na svou kůži během dne až dvacet produktů? Zdá se vám to hodně? Jsou i takoví, co se dokonce neobejdou bez třiceti a více použitých lahviček denně. Průzkumy složení používané kosmetiky také poukázaly na fakt, že běžný uživatel kosmetiky na sebe každý den dobrovolně aplikuje přes 500 chemikálií.
Zaslouží si naše kůže takové zacházení? Svou práci plní dobře, chrání před sluncem, před infekcemi i bakteriemi, ochraňuje nás před prachem a zimou, umí se sama regenerovat. Za dobrou péči se nám ihned dokáže odvěčit hebkostí, krásou a zdravím zářícím na první pohled. Nezaslouží si proto naše kůže lepší péči pocházející z přírody bez ropy, škodlivé chemie a jiných umělých látek?