Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

3 důvody, proč přejít k přírodní kosmetice

3 důvody, proč přejít k přírodní kosmetice Proč nakupovat přírodní kosmetiku
Hana Bartušková
3,8 5
8

Přejít na sekci článku:

Chemické látky v kosmetice

zdroj:

Na začátek je nutno říct, že chemikálie používané v kosmetice jsou schvalovány státními orgány i testovány soukromými společnostmi. Na bezpečnost a bezproblémovost chemických látek používaných v kosmetickém průmyslu jsou kladeny opravdu vysoké nároky, které jsou pravidelně přehodnocovány, upravovány a zpřísňovány.

Problémem číslo jedna je ovšem to, že nejsou posuzovány dlouhodobé účinky chemikálií na naše tělo a přírodu. Tradiční látky nejsou v kosmetice používány déle než pár desítek let a navíc stále vznikají nové a nové, modernější, lepší, účinnější. Například hormonální antikoncepce byla představena už v sedmdesátých letech, ale teprve v dnešní době se ukázal její účinek na pohlaví ryb a fakt, že přes kvalitu pitné vody může ovlivňovat i náš vlastní reprodukční systém a plodnost. Stejně tak je možné, že několik dekád používání chemických látek v kosmetice bude mít vedlejší účinky, o kterých teď ještě nevíme.

Dalším problémem je skutečnost, že nemažeme na sebe pouze jeden produkt. I když bezpečnost a vliv produktu na zdraví je vždy důkladně testováno, tak vliv kombinace jednotlivých produktů testován není. Chemické látky jsou na kůži vrstveny v kombinacích, které nemusí naší kůži vyhovovat a jejich účinky pozitivní i negativní tím můžou být zesíleny. Část chemikálií také proniká pokožkou do hlubších vrstev, kde se můžou hromadit. Oslabují celkový stav pokožky a činí ji tak slabší a zranitelnější proti vnějším vlivům. Není náhodou, že v dnešní době má stále větší počet lidí problém s alergiemi a jejich pokožka často reaguje přehnaně na běžné okolní vlivy jako je prach, slunce, zima.