Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 přírodní látky proti celulitidě

4 přírodní látky proti celulitidě Jak na celulitidu?
Hana Bartušková
2,5 5
2

4 přírodní látky proti celulitidě zdroj: shutterstock.com

Celulitida je nevzhledná podoba kůže především na stehnech, zadečku nebo bocích. Celulitida vypadá jako povrch pomeranče, proto se jí také v češtině říká pomerančová pokožka. Celulitida je způsobena nerovnoměrným hromaděním tuků v problematických oblastech, tuky vytváří shluky, které se na povrchu pokožky projeví jako hrbolky. Celulitidu najdeme spíše u žen, muži mají jiný způsob ukládání tuků a na celulitidu většinou netrpí. Celulitidu nemají ženy rády a bojují proti ní všemi možnými prostředky.

Přesně tak. Zbavit se celulitidy je takovým menším jarním a letním zaklínadlem. Abychom se samy sobě líbily v plavkách, abychom si mohly vzít do města ty ultrakrátké kraťasy. Bez celulitidy je totiž život lepší. A tak cvičíme, držíme detoxikační a hubnoucí diety, zdravě se stravujeme a dodržujeme pitný režim. To všechno totiž může od celulitidy pomoct. A abychom v tom nebyly samy, tak můžeme sáhnout i po kosmetických pomocnících.

Přejít na sekci článku:

Detoxikovat a obrousit

Detoxikovat a obrousit zdroj: shutterstock.com

Březová šťáva

Šťáva z břízy patří mezi jednu z nejtradičnějších látek proti celulitidě. Má totiž naprosto výjimečné detoxikační vlastnosti, pomáhá rozproudit lymfu a uvolňuje z těla toxiny. Tak přispívá k vyhlazení pomerančové kůže, k zjemnění vzhledu dolíčků, při dodržování správné životosprávy a zdravého životního stylu pomůže i s úpravou tělesné hmotnosti. Březová šťáva je takový malý zázrak.

Březová šťáva je vhodná jako doplněk stravy, dodává tělu vitaminy a pomáhá odplavovat toxiny z těla. Ale skvělá je i v kosmetice. Například březový olej od Weledy zlepšuje fungování lymfatického systému a při pravidelné masáži pomáhá vyhlazovat pomerančovou pokožku. Účinky masážního oleje můžete podpořit i březovým sprchovým peelingem, který připraví pokožku pro masáž a usnadňuje vstřebávání účinných látek z masážního oleje. Takže s břízou proti celulitidě.

Sůl

Skvělým pomocníkem proti celulitidě je i obyčejná sůl. A čím hrubší, tím lepší. Sůl mořská, obyčejná, himalájská, z Mrtvého moře. Sůl využijete nejen jako ten nejlepší anticelulitidní peeling, ale proti celulitidě může pomoct i jen jako přísada do koupele, protože má na pokožku detoxikační a posilující účinky. A jako peeling? Čím větší krystalky, tím víc se celulitida lekne. Krystalky soli skvěle poslouží v peelingu, pomáhají zlepšovat celkový vzhled kůže, vyhlazují ji a zjemňují.

Solný peeling navíc dokáže pokožku připravit na následnou péči, usnadňuje vstřebávání dalších účinných látek. A připravuje pokožku na následnou masáž třeba rostlinným olejem. Zkuste solný peeling od Ceano. Ten kromě soli obsahuje i další účinné látky, jako je zázvor, rostlinné oleje a bambucké máslo. Zázvor je skvělá přírodní látka, která pomáhá zahřívat a prokrvovat pokožku, tak přispívá ke spalování tuků a usnadňuje boj proti celulitidě. Oleje a bambucké máslo pak pokožku vyživují, zjemňují a vyhlazují.