Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 přírodní látky proti celulitidě

4 přírodní látky proti celulitidě Jak na celulitidu?
Hana Bartušková
2,5 5
2

Přejít na sekci článku:

Povzbudit lymfytický systém a spalování

Povzbudit lymfytický systém a spalování zdroj: shutterstock.com

Čaj, káva, kofein

Právě kofein je považovaný za jeden z nejúčinnějších bojovníků proti celulitidě. Podporuje totiž spalování, pomáhá prokrvovat pokožku a zjemňuje vzhled pomerančové kůže. Kofein v kosmetice se většinou získává z kávy nebo ze zelného čaje a slouží nejen proti celulitidě, ale i jako vzpruha pro povzbuzení pokožky. Málo už se ale ví, že kofein velmi špatně proniká do pokožky a jeho účinky na kůži, především v hlubších vrstvách, jsou minimálně sporné. Je nutné totiž kofein aplikovat nejlépe v emulzi nebo v gelu, které usnadní pronikání účinných látek do pokožky.

Proto je tak důležité, jakou konzistenci krému proti celulitidě s kofeinem zvolíte. Nejúčinnější jsou právě ty gelové až tekuté. Přesně takový je krém proti celulitidě od Santaverde, který v základu Aloe vera gelu obsahuje dále výtažky ze zeleného čaje, břečťanu, listnatce a rozmarýnu. Tato přírodní kombinace účinných látek prokrvuje, stimuluje spalování tuků a zároveň díky Aloe vera působí regeneračně. Gel má také lehké vypínací a vyhlazující účinky.

Mořské řasy

Další skvělou přírodní látkou především pro detoxikaci organismu jsou mořské řasy. Ty pomáhají nejen posilovat imunitní systém, při vnitřním používání dokáží i podpořit trávení a pomáhají upravit tělesnou hmotnost, ale při kosmetickém používání poslouží i jako zpevňující pomocník.

Mořské řasy spolu s přesličkou najdete v krému proti celulitidě od Mádary. To ale není vše, v krému je také slunečnicový a avokádový olej a kakaové máslo, které jsou skvělé hydratační a výživné složky. Krém má díky tomu velmi jemnou konzistenci, skvěle poslouží i na masáž problematických partií. Účinné látky proti celulitidě, řasy a přeslička, přispívají k detoxikaci, pomáhají odplavovat odpadní látky z organismu a zlepšují látkovou výměnu. Díky tomu tento krém efektivně působí na projevy pomerančové kůže, zjemňuje a vyhlazuje nerovnou pokožku a stimuluje lymfatický oběh.