Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám Zatočte s pigmentovými skvrnami.
Hana Bartušková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Lékořice

Lékořice zdroj: shutterstock.com

Lékořice patří k bělícím prostředkům už celá staletí. Výluh z kořene lékořice nebo rovnou celý drcený kořen používaly pro světlejší a jasnější pleť už naše prababičky. Kořen lékořice je plný výživných a antioxidačních látek. Lékořice v péči o pleť tak nejen vyživuje, ale také posiluje a zklidňuje pleť. Má výrazné uklidňující účinky, působí i proti akné a pupínkům. Je vhodná i pro další kožní problémy, jako je například rosacea, dermatitida nebo lupénka. Lékořice totiž působí na začervenání pleti a velmi účinně pokožku zklidňuje a navrací ji jednotný tón. Tak přispívá ke sjednocení pleti.

Ale nejen to, lékořice působí i na staré pigmentové skvrny, pomáhá je zesvětlovat a posiluje pleť i proti vzniku dalších skvrn. Díky tomu je právě extrakt z lékořice často používán jako náhrada chemických látek určených pro zesvětlení pokožky. Lékořici můžeme tak najít nejen v balzámech na rty, kde slouží především jako příchuť, ale také v pleťových krémech a sérech nebo maskách určených k boji proti nadměrné pigmentaci pokožky. Častá také bývá kombinace vitaminu C a lékořice. Spolu jsou tyto dvě ingredience skvělé pro zesvětlení skvrn a posílení pokožky proti předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek. Lékořice má navíc také zvlhčující a výživné vlastnosti, je vhodná i pro suchou nebo citlivou pleť, zároveň je tak jemná, že zbytečně nezatěžuje ani pleť mastnou.

Lékořice můžete používat i jen samotnou jako bělící občasnou masku. Drcený kořen lékořice je celkem snadno dostupný, stačí jen vědět, že právě toto hledáte. V kosmetice se lékořice používá často například v zubních pastách a v péči o zuby. Svou chutí totiž má pozitivní účinky na zažívání. Ale najdete ji i v pečující kosmetice nebo v líčidlech.

Související produkt
Young & Active tonikum 100 ml
Martina Gebhardt / 389 Kč
Pleťové tonikum pečuje o potřeby mladé smíšené pleti díky obsahu zklidňujících rostlinných výtažků. Spolehlivě dočišťuje zbytky nečistot a zanechává pleť čistší.
Detail produktu