Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám

4 přírodní látky proti pigmentovým skvrnám Zatočte s pigmentovými skvrnami.
Hana Bartušková
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Ovocné kyseliny

Ovocné kyseliny zdroj: shutterstock.com

Ovocné kyseliny jdou na sjednocování tónu pleti jinak. Působí totiž jako kyseliny, vyžírají horní vrstvy pokožky a odstraňují tu nejsvrchnější vrstvu kůže. Tak umožňují, aby rychleji narostla kůže nová, hezčí, jemnější a sjednocenější. Mezi nejčastěji používané ovocné kyseliny v kosmetice patří například ty z ananasu, papáje nebo kiwi. Toto ovoce obsahuje ovocné kyseliny, neboli enzymy, které narušují vrstvy kůže a v podstatě působí jako slabší chemický peeling. Kromě ovocných kyselin se v kosmetice užívá například i kyselina mléčná nebo salicylová.

Užívání kyselin je tak lákavá představa. Přes noc dokáží podpořit regeneraci pleti, působí jak proti akné, tak i proti šupinkám suché kůže. Ráno se budíte s pokožkou hebčí, jemnější a krásnější. Bohužel mají ale ovocné kyseliny i svá omezení. Například citlivá pleť na ně může špatně reagovat, kyseliny totiž v podstatě odstraňují ochrannou přirozenou bariéru pleti, kterou má citlivá pokožka už tak dost slabou. Suchou a dehydratovanou pleť zase ovocné kyseliny často ještě více vysušují a dehydratují. Pro mastnou a problematickou pokožku jsou ale většinou velmi přínosné, bojují totiž proti nedokonalostem a také sjednocují tón pleti.

Ovocné kyseliny můžete najít v krémech nebo sérech, v poslední době jsou velmi populární kyselinové masky, které se používají jednou týdně pro obnovu svrchní vrstvy pleti. Kyseliny můžete najít ale i v pleťových vodách nebo v toniku, přidávají se i do tělových krémů nebo sprchových gelů. Pokud už se rozhodnete kyseliny zařadit do své péče, pamatujte především na jednu věc. Kyseliny pokožku oslabují, takže ji nezapomeňte hlavně přes den chránit přes slunečním zářením a důsledně noste opalovací krém i během zimy.

Související produkt
Rozjasňující peelingová maska s AHA kyselinami, Peel 60 ml
MÁDARA / 734 Kč
Rozjasňující peelingová maska s kyselinou mléčnou stimuluje regeneraci buněk, sjednocuje tón pleti, vyhlazuje jemné linky, zjemňuje pokožku a zmírňuje akné.
Detail produktu