Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

5 přírodních látek, které vám prodlouží opálení

5 přírodních látek, které vám prodlouží opálení Po opalování na pokožku jsou dobré výrobky značky Martina Gebhardt.
Hana Bartušková
5,0 5
2

5 přírodních látek, které vám prodlouží opálení zdroj: shutterstock.com

Léto je za půlkou, ale nám se ještě nechce. Večery se začaly zkracovat a sluníčko už přece jenom v srpnu hřeje méně. Ale nechceme se toho vzdát. Toho bezstarostného pocitu volnosti, té zlatavé sluneční záře, ani té lehkosti léta. Chceme si udržet ten pocit co nejdéle a chceme ze srpnových dní dostat co nejvíce. A hlavně si chceme udržet tu zlatavě letní pokožku plnou slunce a bronzových odstínů. Jak ale na to? Jak si udržet co nejdéle opálení a jak ho prodloužit a třeba i zlepšit ještě o kousek jeho barvu. A taky jak ukázat opálenou pokožku v tom nejlepším světle. Jednoduše - příroda má na to pomocníky.

Aloe vera

Aloe vera patří ke stálicím v poopalovací kosmetice. A není se čemu divit. Aloe vera je totiž takový malý zázrak, vlastně pro jakoukoliv pokožku, ale pro tu opálenou nebo dokonce spálenou od sluníčka ještě o kousek víc. Však se zeptejte babičky a klidně i prababičky, co si namazat na spálenou pokožku. Jogurt a Aloe vera gel. Obojí zklidňuje, pomáhá pokožku regenerovat a také chladí. Tak ulevuje nepříjemným pocitům ze spálení od sluníčka. Aloe vera pak navíc i regeneruje, hydratuje a pomáhá obnovovat přirozený ochranný film na pokožce, který byl opalováním narušen.

Aloe vera tip: Sáhněte po čistém Aloe vera třeba od Santaverde a nebo zkuste Aloe sílu v řadě Summer Time od Martiny Gebhardt. Ta kromě výtažků z Aloe vera obsahuje i další přírodní látky, které pomáhají udržovat pokožku jemnou a hebkou. Jako každodenní péči po opalování a pro prodloužení letní barvy pokožky doporučujeme Zklidňující mléko po opalování, které harmonizuje a revitalizuje namáhanou pokožku, a pomáhá jí tak letně zářit déle a lépe.

Rostlinná másla

Kakaové máslo nebo případně to bambucké. Ale kakaové je ještě o kousek lepší, je totiž hutnější a výživnější. A navíc voní jako čokoláda. Rostlinná másla jsou skvělá při péči o pokožku celého těla, ale po opalování se hodí ještě víc. Kůže je totiž vlivem sluníčka vysušená a často i dehydratovaná. Proto se loupe. Snaží se zbavit těch vrchních suchých vrstev a snaží se co nejrychleji obnovit. Bohužel s touto přirozenou obnovou se zbavuje pokožka i své krásně zlatavé barvy. Přitom my bychom chtěli obnovení zastavit a udržet si opálení co nejdéle. Jaký je na to recept? Kůži promaštěte, vyživujte, hydratujte. Čím mastnější, tím lepší. Zabraňte suchým šupinkám a loupání kůže, a udržíte si tak opálení déle a lépe.

Máslo tip: Se samotným kakaovým nebo bambuckým máslem se špatně pracuje, protože mají hutnou a tuhou konzistenci, která se teprve na těle rozpouští a špatně se roztírá. Usilovným natíráním másla byste tak naopak mohli loupání pokožky podpořit a urychlit. Vyberte si proto tělové krémy takové, které mají lehkou konzistenci a kromě másel obsahují i lehké rychle se vstřebávající rostlinné oleje. Sáhněte třeba po Zklidňujícím regeneračním mléku od Martiny Gebhardt.

Rostlinné oleje

Čisté rostlinné oleje fungují stejně jako rostlinná másla. Pokožku pomáhají posilovat, zabraňují jejímu loupání a suchým šupinkám. Hydratují, revitalizují a vyživují. Oproti máslům jsou ale méně výživné, pokud máte i normálně suchou pokožku, tak v létě raději sáhněte po kosmetice s velkým obsahem rostlinných másel, poslouží vám lépe. Na druhou stranu ale mají oleje proti máslům i jednu velkou výhodu. Mnohem snadněji se nanáší, rychleji se vsakují a navíc můžete klidně použít i jen čisté rostlinné oleje. Jaké jsou ty nejlepší pro léto? Kokosový pro vůni a lehkou konzistenci, karotkový pro výživu a schopnost posílit pokožku proti slunečnímu záření, sezamový pro lehkou konzistenci a výživné složení.

Olejový tip: Nedokážete si mezi oleji vybrat a třeba ten kokosový vás už omrzel, protože vás už nebaví vonět pořád jako čerstvý kokos? Vyberte si olejový mix. Zklidňující regenerační tělový olej Summer Time od Martiny Gebhardt obsahuje nejen kokosový a sezamový olej, ale také olej jojobový, rakytníkový nebo slunečnicový. Vše pro krásnou pokožku v jednom malém mixu rostlinných olejů.

Arnika a kopřiva

Arnika a kopřiva jsou možná neobvyklí přírodní pomocníci a hned tak všude se s nimi nesetkáte. Ale proti podrážděné pokožce prostě fungují. Arnika pomáhá uvolňovat svaly a zklidňuje pokožku. Kopřiva ji zase posiluje. Spolu pak uklidňují začervenání, působí proti svědění a pomáhají zjemňovat citlivou pokožku podrážděnou sluncem. Navíc také mírní bolest u spálené pokožky, podporují její regeneraci a zabraňují vzniku zánětů. Rozhodně bychom tak tyto bylinky neměli přehlížet.

5 přírodních látek, které vám prodlouží opálení

Weleda tip: A kde arniku a kopřivu najít nejlépe společně? U řady Combudoron u Weledy. Vybrat si můžete tinkturu nebo mast. Tinktura je vhodná k obkladům, v situacích, které potřebují rychle řešit. Stačí přiložit chladivý obklad a počkat na zklidňující účinek arniky a kopřivy. Oproti tomu mast je nabitá i dalšími účinnými látkami, jako je lanolin, včelí vosk a sezamový olej. Jejich kombinace regeneruje, pomáhá obnovovat ochranný film na pokožce a chrání kůži před dalším poškozením.

Antioxidanty

Antioxidanty jsou skvělé především jako ochrana proti vnějšímu prostředí. A možná to bude znít zvláštně, ale přesně to opálená pokožka potřebuje. Pokožka je totiž slunečními paprsky oslabována a je náchylnější k poškození. Tím, jak je pokožka slabá a brání se proti vnějším vlivům, tak může docházet k jejímu vysušování, postupně se olupuje, tvoří se suché šupinky a pomalu se ztrácí i její bronzový odstín. Pokožku je tak vhodné nejen zklidnit a regenerovat, vyživit a hydratovat, ale také posílit proti vnějším vlivům, které můžou kůži dále dráždit a vysušovat. A s tím vám právě můžou pomoci antioxidanty.

Pleťový tip: Kde najít velkou dávku antioxidantů pro speciální pečující kúru pro každou pleť? No přece u Martiny Gebhardt. Zklidňující regenerační intenzivní kapsle Summer Time skrývají v olejové bázi mix přírodních výtažků z černého rybízu, rakytníku a karotky a hlavně pečující dávku antioxidantů, které působí proti stárnutí pleti a proti podráždění ze sluníčka. Pečující olej z kapslí zmírňuje začervenání pleti, regeneruje a hydratuje, podporuje dlouhotrvající opálení a dokonale pleť vyživuje.