Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak pečovat o vlasy v létě?

Jak pečovat o vlasy v létě? V létě bychom měli věnovat zvýšenou pozornost vlasům, které jsou kvůli vnějším vlivům poškozené a lámavé.
Kristýna Lexová
5,0 5
3

Jak pečovat o vlasy v létě? zdroj: shutterstock.com

Léto je pro naše vlasy vůbec nejnáročnějším obdobím, protože faktorů, které je namáhají a mohou i vysušovat je mnoho. V létě tudíž vlasům musíme věnovat zvláštní pozornost a odstranit škody, které slunce, slaná a chlorovaná voda a nešetrné zacházení zanechaly.

Vlasy dokážou skvěle odrážet vlivy vnějšího prostředí. Zejména v létě trpí snad vším, co si na ně během tohoto období přichystáme. V době dovolených se setkávají se slanou a chlorovanou vodou a navíc jsou během léta takřka stále vystaveny slunci. Sluneční paprsky pak mohou vlasy vysušovat, čímž jsou mnohem více náchylné k lámání a získávají matný nezdravý vzhled. Stejný vliv má i chlorovaná nebo slaná voda, jež vlasy činí křehčími a náchylnějšími k poškození.

Věnujte proto vlasům pozornost a snažte se minimalizovat škody. Nemusíme vám asi dvakrát říkat, že prevence je nejlepší metoda. Při delším pobytu na slunci v první řadě nezapomínejte na pokrývku hlavy, klobouk či šátek v první linii vaše vlasy spolehlivě ochrání. Vybírejte ovšem prodyšné materiály, aby se pokožka hlavy nepotila a nezapařila. Pro opravdu suché vlasy pak může být záchranou proti slunci některý z přírodních olejů s přirozeným SPF. Takový olej využijete například na letní dovolené nebo ve dny, které trávíte celé u vody. Naneste jej na lehce vlhké vlasy a vmasírujte do celé délky vlasů. Vlasy tak zůstanou uhlazené a budou chráněné proti slunečním paprskům. Večer pak olej vymyjte vaším oblíbeným šamponem a vlasy budou opět jako ze škatulky. Pokud máte z oleje strach, přibalte s sebou do plážové tašky lehký hydratační sprej určený speciálně na vlasy. Hydratační sprej vaše vlasy nezatíží, ale zase nemá moc velký ochranný účinek, působí spíše pro okamžité zvlhčení vlasů, proto jej nezapomínejte používat několikrát za den.

Jak pečovat o vlasy v létě?

Po slunění vlasům dopřejte intenzivní péči a regeneraci. Myjte je šetrným a jemným šamponem s přírodními složkami a nezapomínejte na kondicionér, který pomáhá vlasy rozčesávat a zjemnit. Několikrát do týdne použijte hloubkově vyživující masku, protože v létě si vlasy opravdu zaslouží extra péči navíc. Jsou to právě oleje, které jsou pro péči o vlasy snad nejuniverzálnější a můžete je ve výsledku použít na celé tělo. Například velice oblíbený kokosový olej byl po dlouhá léta tajemstvím žen z Tichomoří, které jej používaly na své okouzlující havraní vlasy pro maximální lesk a pružnost.

Kokosový a araganový olej

Kokosový olej vlasy krásně vyhladí, dodá jim záři a vitalitu. Dokáže uzamknout vlhkost uvnitř vlasů a také má přirozený ochranný faktor. Marocké ženy zase ukázaly světu olej arganový, jež má opravdu výjimečné regenerační schopnosti a ne nadarmo se mu říká tekuté zlato. Arganový olej je skvělý i na vlasy hodně poškozené a namáhané, je také oblíbený pro péči o zralou pokožku, kterou pomáhá revitalizovat. Na vlasy ale můžete také využít speciálně namíchané směsi olejů, které nejlépe odpoví vašim individuálním potřebám.

Jak pečovat o vlasy v létě?

V létě dejte také pozor na to, abyste vlasy zatížily přebytkem stylingu, rozhodně vám poděkují, pokud jim dáte na chvíli oddych od laků na vlasy, tužidel a gelů. Právě léto období, kdy přirozenost je tou nejlepší volbou a přebytek stylingových produktů by mohl vaše vlasy namáhat. Nezapomínejte tedy na to, že ač vy si užíváte slunečních paprsků, tak vaše vlasy mohou trpět. Věnujte jim proto speciální péči a lásku – odmění se vám zdravým vzhledem a vitalitou.