Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

7 jarních změn v koupelně

7 jarních změn v koupelně S přicházejícím teplým počasím odlehčete šatník i péči o pleť.
Hana Bartušková
5,0 5
1

7 jarních změn v koupelně zdroj: shutterstock.com

Jaro je tady! Takže zapomeňme na kabáty, svetry, kozačky a tlusté punčocháče. Jaro, sluníčko a teplé počasí přivítejme v šatech, jarním kabátku a lodičkách. Víte o tom, že stejně jako odlehčujeme na jaře svůj šatník, je dobré odlehčit i svou péči o pleť? A nejen to, zimní a letní péče se od sebe liší, asi jako šála se liší od trička s krátkým rukávem. Právě teď je tak to nejlepší období začít svou koupelnu vyletňovat.

Důvod je jednoduchý. V zimě vystavujeme pokožku na jednu stranu především mrazu, chladu, větru a na stranu druhou přetopeným místnostem, což pleť vysušuje a namáhá. A tak v zimě používáme hutnější a mastnější krémy, přírodní másla a čím víc oleje, tím lépe. Na jaře ale můžeme tyto svetry a kabáty pro pokožku odložit a zařadit spíše lehčí verze krémů a další péče. A to není vše! Jaké změny by měly u nás v koupelně nastat s příchodem jara?

1 Odlehčete svůj denní krém. Vyměňte hutný denní krém za jeho lehčí verzi. Hledejte tak krémy s obsahem Aloe vera, vody nebo dalších přírodních šťáv. Takové, co se po nanesení ihned vstřebávají, pleť dostatečně hydratují, ale zároveň pokožku zbytečně nemastí a nezatěžují v teplém počasí.

2 Přidejte ráno dostatečný SPF faktor. V zimě nás hutné krémy a svetry chrání před mrazem. V létě pokožka potřebuje zase chránit před sluncem. Sluníčko sice krásně hřeje a opaluje, ale také poškozuje pokožku, přispívá k tvorbě vrásek a stárnutí pleti. Dejte si pozor také na první jarní sluníčko, i to dokáže pořádně spálit třeba nos. Raději proto zařaďte do své ranní péče dostatečný ochranný faktor, ať už v podobě denního krému, pleťového opalovacího krému nebo make-upu s ochranným faktorem.

7 jarních změn v koupelně

3 Zapomeňte na AHA/BHA masky, krémy nebo tonika. Takže bělící krémy a další kosmetiku schovejte do skříňky zase na podzim. Ovocné kyseliny obsažené v této kosmetice totiž narušují povrch pokožky a ta je tak zranitelnější proti slunečnímu záření. Může se snadno spálit, tvoří se pigmentové skvrny a další poškození kůže. Takže cokoliv s obsahem AHA a BHA z koupelny ven a vraťte to tam zase až na podzim.

4 Místo kyselin zkuste vitaminy. Vitamin C je jedním z nejúčinnějších přírodních antioxidantů, chrání pleť proti poškození a proti stárnutí, ale nejen to. Také pomáhá regulovat pigmentové skvrny a urychluje hojení pleti. Sérum nebo krém s obsahem vitaminu C vám prokáže mnohé služby. Vyzkoušet můžete i vlastní DIY verzi. Stačí jenom přidat obyčejný vitamin C v prášku, který koupíte v každé lékárně, do obyčejné vody. Jediné, na co pamatujte, je správný poměr, obsah vitaminu C by neměl překročit 20 %. Pro začátek bude stačit jenom 5 % v obsahu, pokud na tento podíl nebude vaše pleť nějak přehnaně reagovat můžete poměr postupně zvýšit až na 20 %. Vitamin C skvěle pracuje také v kombinaci s vitaminem E, ten koupíte ve formě oleje v tobolkách nebo s kapátkem v lékárně.

5 Svůj make-up také odlehčete. Především ulevte své pleti z hutných a mastných konzistencí a zkuste něco lehčího. Ať už přírodní multifunkční tónovací krém, nebo minerální make-up. Především minerální make-up je skvělou volbou pro jaro a léto. Obsahuje přirozeně ochranu proti slunci, na pokožce je navíc dokonale lehký a skvěle reguluje nadbytečnou mastnotu. Je vhodný pro citlivou pokožku, stejně tak i pro suchou nebo mastnou pleť.

7 jarních změn v koupelně

6 Do kabelky přidejte osvěžující koktejl v podobě vody ve spreji. Proč? Protože voda ve spreji se v teplu prostě hodí. Je vám horko při jarní procházce po městě? Potíte se po doběhnutí tramvaje? Potřebuje váš make-up po obědě osvěžit? To vše může vyřešit jedno malé šplíchnutí s vodou ve spreji. Drobná vodní mlha totiž dokáže nejen osvěžit, ale také pomáhá regulovat mastnotu, zlepšuje výdrž make-upu, zabraňuje jeho zdrcnutí na pleti, pomáhá redukovat pudrový vzhled obličeje. Vodu ve spreji v malém balení prostě na jaře a v létě v kabelce potřebujete.

7 Kabelku odlehčete a všechny další šminky prostě vyhoďte. Stačí vám jedna multifunkční barvička, případně pudr pro lehké přepudrování. Na jaře naše pokožka totiž opět získává díky sluníčku lehkou barvu, je svěží a září. Pro mladistvý a svěží vzhled stačí pak už jenom trošku barvy do tváří a lehce zbarvené rty.