Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

No Poo: bez šamponu na věčné časy

No Poo: bez šamponu na věčné časy No Poo neboli bez šamponu
Hana Bartušková
4,8 5
32

No Poo: bez šamponu na věčné časy zdroj: shutterstock.com

Mytí vlasů bez šamponu má v angličtině chytlavý název No Poo. Název sice odkazuje na hovínko, neboli Poo, a chce naznačit, že vlasy si takto budete mýt bez škodlivých chemikálií, ale jeho vznik byl mnohem prozaičtější. No Poo je totiž taková menší zkratka pro No shamPoo, tedy normálně hezky česky bez šamponu. I bez obyčejného šamponu si totiž můžete umýt vlasy.

No Poo metody získávají v posledních letech stále více příznivců, dokonce se k takovému způsobu mytí hlavy hlásí i celebrity, jako je třeba Nicole Scherzinger, Gwyneth Paltrow, Robert Pattinson nebo Johnny Depp. Mytí vlasů bez šamponu je šetrnější, zdravější a pro vlasy prospěšnější. Takže pro dokonale krásné vlasy vystěhujte z koupelny šampon a jdeme na to!

Přejít na sekci článku:

6 důvodů, proč vyzkoušet No Poo!

6 důvodů, proč vyzkoušet No Poo! zdroj: shutterstock.com

1 Nedráždí pokožku. No Poo metoda pečuje o vlasy čistě přírodními prostředky v minimálním množstvím. No Poo je jemné a šetrné, vhodné i pro citlivou pokožku a různé kožní problémy.

2 Reguluje nadměrnou mastnotu. No Poo pomáhá prodlužovat interval mezi mytím hlavy tím, že normalizuje tvorbu kožního mazu. Tím, že pokožku zbytečně nevysušuje a nezbavuje ji mastnoty, tím tlumí produkci mazu a předchází mastným vlasům.

3 Podporuje přirozenou krásu vlasů a nevysušuje je. No Poo nevysušuje pokožku a ani vlasové vlákno, nenarušuje ho a neoslabuje. Nezbavuje vlasy přirozeného mazu a lesku. Vlasy tak jsou chráněné, přirozeně lesklé a přitom čisté.

4 Vlasy jsou zdravější, silnější a méně se lámou. No Poo posiluje i vlasové kořínky a předchází padání vlasů. Vlasy se také méně lámou, jsou hustější a zdravější.

5 Podporuje vlnění vlasů. No Poo může být tím pravým pro vaše lehce zvlněné nebo kudrnaté vlasy. No Poo podporuje přirozenou tvorbu vln a kudrlinek.

6 Nezatěžuje přírodu. Minimální péče také minimálně zatěžuje přírodu. Do vody se neuvolňují chemické látky, No Poo je ekologické a naprosto přírodní.