No Poo: bez šamponu na věčné časy

4,8 5
32

Přejít na sekci článku:

Jenom s kondicionérem

Jenom s kondicionéremzdroj: shutterstock.com

Kondicionérová metoda patří mezi celkem oblíbené způsoby mytí vlasů. Její velkou výhodou je to, že vlasy nejen zbaví nečistot, ale zároveň je vyživí a zjemní. Díky tomu je mytí vlasů kondicionérem velmi vhodné pro péči o suché vlasy. Kondicionérová metoda také podporuje přirozenou strukturu vlasů, pomáhá jemně definovat kudrlinky a vlnky a chrání konečky před poškozením.

Pro jaké vlasy to je dobré? Pro suché, vlnité, barvené a namáhané vlasy.

Jak na to? Namočte si vlasy a aplikujte dostatečné množství kondicionéru na vlasovou pokožku. Důkladně vetřete do vlasů a spláchněte teplou vodou. Můžete opakovat. Důležité při této metodě je výběr správného kondicionéru. Nesmí obsahovat silikony a ani příliš těžké oleje, které se z vlasů nesmývají. Je taky možné, že vaše vlasy už obsahují velké množství nahromaděných silikonů, které krémovým kondicionérem nedokážete vymýt. Proto je vhodné mytí kondicionérem kombinovat i s čistícím šamponem, který neobsahuje silikony, ale obsahuje SLS nebo jiný dostatečně silný sulfát, který dokáže silikonovou vrstvu ve vlasech postupně odbourat.

K čemu je to dobré? Tato metoda umývání vlasů je skvělá pro kudrnaté nebo vlnité vlasy. Ty bývají navíc často přesušené a můžou se lámat. Kondicionér těmto vlasům dodává dostatečnou výživu, zatímco od kořínků smývá maz a nečistoty. Kondicionérová metoda mytí zanechá vlasy hebké, podpoří jejich přirozenou kudrnatost i vlnitost.

Proč to nedělat? Je nutné najít vhodný kondicionér pro mytí vlasů. Takový, jaký vám vlasy nezatíží. Rozhodně nesmí obsahovat silikony, ty by se ve vlasech hromadily, protože prostá voda je nedokáže z vlasů smýt. Kondicionéru navíc při mytí spotřebujete docela velké množství. Kondicionér také nepění a to může snižovat komfort při používání.