Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

No Poo: bez šamponu na věčné časy

No Poo: bez šamponu na věčné časy No Poo neboli bez šamponu
Hana Bartušková
4,8 5
32

Přejít na sekci článku:

Se sodou a octem

Se sodou a octem zdroj: shutterstock.com

Mytí vlasů obyčejnou jedlou sodou a běžným octem, které najdete v každé kuchyni, patří mezi jednu z nejrozšířenějších alternativních metod No Poo. Soda rozpouští nečistoty a odmašťuje, zatímco ocet dává vlasům lesk a zjemňuje je.

Pro jaké vlasy je to dobré? Pro jemné bez objemu. Pro citlivou pokožku hlavy. Pro normální, suché i mastné vlasy. Prostě pro všechny.

Jak na to? Namočte vlasy teplou vodou. Nejdříve smíchejte zhruba lžíci sody se stejným množstvím vody, aby vznikla tekutější kaše. Naneste na kořínky vlasů a pořádně vmasírujte, abyste rozpustili všechny nečistoty. Sodu spláchněte z vlasů teplou vodou. Můžete opakovat ještě jednou. Soda má silné odmašťující schopnosti a může i vysušovat vlasy. Rovnováhu a lesk jim vrátíte právě octovým oplachem. Smíchejte malé množství octa s vodou a vlasy jemně opláchněte.

K čemu je to dobré? Soda sice odmašťuje, ale nezbavuje pokožku a vlasy přirozené ochranné vrstvy. Nedráždí a zbytečně nevysušuje pokožku. Tento způsob mytí je tak vhodný i pro citlivou pokožku nebo pro vlasy s lupy. Navíc je to jedna z nejlevnějších metod mytí vlasů, kilo jedlé sody a litr octa koupíte v každém supermarketu za pár korun.

Proč to nedělat? Hodně lidí má k této metodě předsudky, protože nemají rádi ocet. A protože mají pocit, že jim pak budou vlasy vonět octově. Což ovšem není pravda, ocet se kompletně vymývá a z vlasů není cítit. Pravdou také je, že použití jen sody bez octového přelivu může vlasy vysušovat, budou se vám špatně česat a nebudou lesklé. Hodně lidí také odradí nutnost připravit si pokaždé znovu sodu i ocet při každém mytí.