Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

No Poo: bez šamponu na věčné časy

No Poo: bez šamponu na věčné časy No Poo neboli bez šamponu
Hana Bartušková
4,8 5
32

Přejít na sekci článku:

Jako namydlený

Jako namydlený zdroj: biooo.cz - Mája Ráblová

Nechcete se vzdát bublinek a bohaté pěny, ale se SLS a SLES už kamarádi nejste? Práškové šampony nejsou nic pro vás a tradiční šampony vás omrzely? Zkuste na vlasy použít mýdlo. V podstatě jakékoliv přírodní mýdlo je totiž možné použít i na vlasy.

Pro jaké vlasy je to dobré? Záleží na složení konkrétního mýdla, ale v podstatě pro všechny typy vlasů.

Jak na to? Úplně obyčejně jako s jakýmkoliv mýdlem nebo šamponem. Tuhé mýdlo vezměte do ruky a párkrát s ním přejeďte mokré vlasy. Získáte tak dostatek pěny ve vlasech k jejich umytí. Tekuté přírodní mýdlo použijte stejně jako jakýkoliv jiný běžný tekutý šampon.

K čemu je to dobré? Velkou výhodou mýdla je jeho multifunkčnost. Jedno mýdlo s přírodním složením můžete využít jako šampon, čistící pleťový gel, mýdlo na ruce nebo sprchový gel. Vyperete si s ním a umyjete s ním cokoliv. Mýdla jsou tak velmi vhodná na cestování. Výhodou mýdel na vlasy je taky to, že vám dají hodně pěny a v podstatě úplně nahradí pocit při umývání vlasů s běžným šamponem se sulfáty.

Proč to nedělat? V závislosti na složení můžou přírodní mýdla vysušovat. Nebo naopak nadměrně zatěžovat a mastit vlasy, protože obsahují velké množství přírodních olejů. Je tak nutné najít to pravé mýdlo pro své vlasy.