Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

AHA kyseliny v kosmetice

AHA kyseliny v kosmetice AHA kyseliny jsou vhodné pro všechny typy pleti.
Jana Konečná
5,0 5
5

Přejít na sekci článku:

Jak AHA kyseliny aplikovat

Jak AHA kyseliny aplikovat zdroj: shutterstock.com

Ovocné kyseliny můžete najít jak v běžně dostupných kosmetických přípravcích, tak v těch určených pro specializované kosmetické salony, nebo přímo a pouze určené do rukou dermatologických odborníků. Možnosti použití kyselin se liší v jejich koncentraci. Do běžných pleťových přípravků se AHA kyseliny nejčastěji používají v koncentraci 8-10 %. Vyšší by být neměla, ale zase si dávejte pozor, aby nešla ani pod 5 %. V takovém naředění má většina ovocných kyselin už jen minimální účinek.

Přípravky s koncentrací AHA kyselin okolo 20 % se používají v kosmetických salonech, a ty s koncentrací nad 70 % by měly být aplikovány pouze dermatologem. Na trhu se sice kosmetické přípravky s tak vysokou koncentrací dají volně koupit, ale raději se jim obloukem vyhněte a svěřte se do rukou profesionála, který správně určí dobu působení přípravku podle vašeho typu pleti, a vy neskončíte se spáleným obličejem. Nejvhodnější doba pro aplikaci přípravků s obsahem AHA kyselin je zima. Odstranění vrstvy starých kožních buněk totiž z pleti zároveň stírá i ochranný film proti slunečnímu záření. Pokud byste i přesto své pleti rádi dopřáli kúru s ovocnými kyselinami i během slunečných dnů, aplikujte tyto přípravky večer a ráno nevycházejte bez vrstvy opalovacího přípravku s vysokým ochranným faktorem.

Dále si na aplikaci přípravků s obsahem AHA kyselin dávejte pozor, pokud máte v obličeji čerstvé jizvičky, například po odstraňování znamínek, ale také si dávejte pozor na drobné trhlinky nebo otevřené ranky. Pokud si odstraňujete chloupky v obličeji, je vhodné si dát před aplikací pauzu 1 týden s epilací, pokud se holíte, postačí 1 den. Po aplikaci AHA kyselin na pleť je dobré pokožku ošetřit přípravky s vitaminem E. Urychlí regeneraci pleti a podpoří účinek AHA kyselin.