Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

AMAZINC! Opalovací krémy, které chrání vás i přírodu

zdroj: Amazinc

Není opalovací krém jako opalovací krém. AMAZINC! je přírodní kosmetika, která poskytuje vysokou ochranu a regeneraci pokožce ve vodě i mimo ni. Vzorec AMAZINC! je vytvořen tak, aby byl jednoduchý a aby mu všichni rozuměli.

O značce

Česká značka AMAZINC! působí na poli ekologické kosmetiky od roku 2015 a jejím zakladatelem je sympatický Jan Kostelník, rodák z Ústí nad Labem. 

Firma se zaměřuje na výrobu jednoduchých, přírodních a vysoce funkčních produktů na opalování, ohleduplných nejen k naší pokožce, ale i přírodě. Jde o společný projekt nadšených surfařů a snowboardistů, které spojuje láska k přírodě a dobrodružství, při nichž se bez kvalitní solární ochrany neobejdou, ať už krotí divoké vlny nebo pokořují zasněžené svahy. Proto chtějí chránit nejen sebe, ale i planetu. Místo, díky kterému si mohou plnit své sny. 

Název a slovní hříčka AMAZINC! vznikla spojením slov “amazing” a “zinc”, protože právě zinek je hlavní přísadou krémů, kde působí jako fyzikální ochranný filtr. To znamená, že na rozdíl od chemických filtrů neproniká do pokožky. Zůstává na povrchu, kde vytváří ochrannou bariéru proti UV záření a působí okamžitě po nanesení

  • Bez chemikálií
  • Bez parabenů
  • Bez nanočástic
  • Žádné živočišné složky
  • Obaly z recyklovaného hliníku

Přírodní opalovací krémy

Cílem AMAZINC! je nabídnout lidem zcela přírodní, účinný a jednoduchý opalovací krém, přátelský k oceánu, bez chemických a minerálních olejů. Valná většina komerčních opalovacích přípravků obsahuje, mimo jiné, kontroverzní látku zvanou oxybenzon. Koktejl všech syntetických sloučenin je nebezpečný nejen pro životní prostředí, ale především pro mořské živočichy a korály, kdy každým namazáním se přispíváte k jejich úhynu, ačkoliv (až do teď) nevědomky. A přesně to se AMAZINC! snaží změnit.

Proto vyvinuli jednoduchý opalovací olej a minerální máslo blokující působení slunečního záření, ať už budete kdekoliv. Složení, kterému každý snadno porozumí, tvoří jen několik přírodních ingrediencí - farmaceuticky čisté, kvalitní a pocházející z EU. Žádné minerální oleje, chemikálie ani nano sloučeniny. Pouze přírodní oleje, másla a ovocné extrakty. Vaši pokožku ochrání před UV zářením a zároveň ji pomáhají slastně hydratovat a regenerovat. A v případě, že byste se přeci jen připekli více, než jste chtěli, nabízí i jemně šlehané regenerační máslo po opalování s obsahem vitamínu E a výtažky z citrusů. Vitamín E obnovuje elasticitu pokožky a výtažky z citrusů pomáhají obnovit její povrchovou obrannou vrstvu.

Oxybenzon - podmořský tichý zabiják

Že jsou opalovací krémy jeden velký chemický koktejl, je známý fakt. Na povrchu nás sice chrání, ale ve skutečnosti mohou spíše škodit. Jsou napěchované syntetickými látkami a nano částicemi, které neprospívají našemu zdraví a na životní prostředí nemají o moc lepší dopad. Nejdiskutovanější látkou je oxybenzon - nejčastěji používaný chemický UV filtr v opalovacích přípravcích. Jeho stupeň toxicity činí 8 z 10, což je dosti alarmující až děsivé. Jde o sloučeninu napodobující lidské hormony spojovanou se vznikem hormonální rakoviny či brzkou pubertou. Ještě stále máte chuť své děti mazat konvenčními opalovacími přípravky…?

Vlivem na lidské zdraví to ale nekončí. Důsledky používání kosmetiky s obsahem oxybenzonu sahají mnohem dál. Tato látka je vysoce toxická pro mořské živočichy a způsobuje nevratné bělení korálů, což potvrzuje řada studií. Tisíce let staré korálové útesy nejprve ztratí pigment a poté odumírají. Některé země už dokonce zavedly opatření na záchranu korálů v podobě přísného zákazu používání opalovacích krémů s obsahem oxybenzonu. 

Nebezpečí se ale týká i dalších podmořských živočichů a oxybenzon v kosmetice není jediný záškodník. Výčet je vskutku pestrý, stačí si pečlivě přečíst složení na zadní straně etikety a možná se vám z toho výčtu chemikálií zatočí hlava. Kdo zrovna není vystudovaný chemik, bude mít pocit, jako by četl knihu zaklínadel a nejspíš nebude mít nejmenší tušení, z čeho se jeho krém vlastně skládá.

Lepší chemická ochrana před UV zářením než žádná

Pobyt na sluníčku je po dlouhé zimě více než příjemný. Akumulace hřejivých slunečních paprsků a vstřebávání vitamínu D má ale i svou odvrácenou tvář. Nezapomínejte na nepříznivé účinky UV záření a dostatečnou solární ochranu. Pokud zrovna nemáte po ruce přírodní alternativu opalovacího krému a plánujete delší pobyt na sluníčku, sáhnout po klasickém chemickém opalovacím krému (spreji, oleji) je vždy LEPŠÍ než se nenamazat vůbec. A mezi tím si u nás třeba stihnete objednat úžasný AMAZINC! :)

Testovaly jsme přírodní opalovací krémy na vlastní kůži:

AMAZINC! MALINOVÉ MÁSLO SPF 15 150 ML

Léto je už téměř tady, takže opalovací krémy opět vyrážejí do boje proti slunečnímu záření, které má negativní vliv na naši pokožku.

Málokdo by tipoval, že Amazinc! pochází z Čech. Sama jsem byla velmi mile překvapena, jaké nádherné zpracování produktů značka má. Většina produktů obsahuje UV filtr v podobě minerálu – zinku. Ten způsobuje onen bílý povlak na pokožce, který účinně odráží UVA a UVB paprsky. Já ale vyzkoušela produkt, který žádný přidaný minerální filtr neobsahuje.

Malinové máslo s SPF 15+ obsahuje směs malinového, taman a marulového oleje, která poskytuje základní ochranu proti slunci a nádherně voní. Bohužel jsem máslo neměla možnost vyzkoušet ještě za plného provozu venku. Textura působí na první pohled velmi hutně, ale do pokožky se dobře vstřebává, tudíž nemáte pocit, že na sobě máte tuny oleje.

Všechny obsažené oleje doplněné o ovesnou mouku a olej dodávají sluncem namáhané pokožce maximální ochranu před dehydratací a podrážděním. Oves obsahuje betaglukany, které na pokožce tvoří tenký ochranný film a chrání ji tak před nepříznivými vnějšími podmínkami.

Jelikož jde o nižší ochranný faktor, raději ho doporučím těm, kteří vědí, že se jen tak snadno nespálí.

MINERAL SUNSCREEN SPF 30, 150 ml 

Hledáte ideální opalovací přípravek, který bude šetrný k vaší pokožce, životnímu prostředí a zároveň spolehlivý a účinný? Všechny tyto aspekty dokonale splňuje opalovací krém Amazinc! SPF 30, který jsem měla tu čest otestovat.

Sluníčko nabírá na síle, takže krém akorát přišel vhod. Díky implementované nové technologii v oblasti minerální ochrany vás ochrání při jakékoliv situaci, ať už se budete slunit na pláži, na zahrádce nebo vyrazíte vstříc horskému sluníčku, stejně jako já. Krém obstál na jedničku, ani po několikahodinové túře nezklamal a já si nespálila nos ani ramena. 

Na pokožce vytvoří jakousi sluneční clonu, která spolehlivě ochrání pokožku, krásně se roztírá a nezanechává po sobě nepříjemný filtr jako běžné krémy. Krém toho ale nabízí mnohem víc - kromě ochrany před podrážděním sluncem chrání pokožku před stárnutím a díky obsahu oxidu zinečnatého má protizánětlivé a hojivé vlastnosti.

Balení v recyklovatelné hliníkové lahvi zajišťuje téměř nulovou váhu, což na svých cestách za dobrodružstvím jistě oceníte. Moc jsem si tuto značku oblíbila - hodně podporují udržitelnost a zero waste. Aby také ne, když zakladatelé jsou nadšení surfaři a snowboardisté… :).