Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antipupínkový detektiv: Tea tree nebo levandule?

Antipupínkový detektiv: Tea tree nebo levandule? S pupínky vám pomůže Tea tree nebo levandulový olej.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Antipupínkový detektiv: Tea tree nebo levandule? zdroj: shutterstock.com

Esenciální oleje Tea tree a levandule jsou si vlastně dost podobné. Jako jedny z mála mezi éterickými oleji se můžou používat na pokožku čisté a neředěné. Oba jsou vhodné pro aknetickou a problematickou pleť. Oba mají dezinfekční účinky a oba najdeme v kosmetice často a ještě častěji. Rozdíly mezi nimi ale také jsou. Levandule je oproti Tea tree tak nějak trošku opomíjená. Jasně milujeme ji pro její vůni rozkvetlé Provence, ale když přijde na péči o pleť a akné, tak raději sáhneme po Tea tree. To je ale chyba, i levandule má hodně co nabídnout.

Přejít na sekci článku:

Tradičně s Tea tree olejem

Tradičně s Tea tree olejem zdroj: shutterstock.com

Pokud máte akné, problematickou pokožku, mladou pokožku nebo prostě jen rádi jdete na pupínky preventivně, tak na čajovníkový olej jste v kosmetice už určitě narazili. Krém s Tea tree, mýdlo, čistící gel. Pro mladou a problematickou pokožku. Tea tree je totiž na akné skvělé. Má dezinfekční a antibakteriální účinky, navíc pomáhá i proti nadměrnému maštění pokožky a udržuje pleť v rovnováze. Již vzniklé pupínky vysušuje a pomáhá s jejich vstřebáváním a hojením, zároveň udržuje póry čisté, a tak předchází vzniku dalších pupínků. Prostě takový malý velký akné zázrak.

Problém s Tea tree je vlastně jenom jeden. Nebo vlastně dva. Možná i tři?

1Vysušuje. Na mastnou pleť super. Na klubající pupínek taky super. Tea tree ho vysuší, na pupínku se jen vytvoří stroupek, který po pár dnech odpadne a je po trápení. Tea tree navíc podporuje i regeneraci, takže pupínek se i rychleji zahojí. Pokud ale máte suchou pleť, tak Tea tree vám ji ještě více vysuší a šupinky suché kůže se vám objeví nejen na pupínku.

2Dráždí. A pokud máte pleť citlivou, tak hrátky s Tea tree olejem taky nemusí být zrovna výhra. Tea tree nejen pleť vysuší, ale také naruší obrannou svrchní vrstvu. Citlivá pleť tam může zčervenat a Tea tree vám může být na pleti i nepříjemný.

3Voní/nevoní. Tea tree má bohužel celkem výraznou vůni. Je sice tak krásně svěží, ale na druhou stranu to není vůně pro všechny. A možná zrovna kvůli té vůni nemůžete najít k Tea tree tu správnou cestu. Nevadí, jděte na to oklikou a najděte levanduli.

Související produkt
Tea tree 10 ml
ESI / 131 Kč
100% čistý tea tree olej pochází z Austrálie, kde je uznáván jako přírodní antiseptikum. Garantovaný obsah terpinenu-4-ol v tomto výrobku je vyšší než 38 % a má výrazné antiseptické účinky.
Detail produktu