Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antipupínkový detektiv: zinek

Antipupínkový detektiv: zinek Zinek může pomoci proti akné.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Antipupínkový detektiv: zinek zdroj: shutterstock.com

Nedávno jsme si v článcích povídali o tom, co může způsobovat akné a jaké jsou komedogenní složky, které můžete běžně potkat v kosmetice. A také o tom, že je dobré se takovým látkám v kosmetice vyhýbat, protože ucpávají póry a můžou způsobovat nebo zhoršovat akné. Ale víte o tom, že jsou i kosmetické složky, které byste měli v krémech a dalších produktech hledat? Pomáhají totiž bojovat proti akné, předchází vzniku pupínků nebo působí i proti pupínkům už vzniklým. A jednou z takových složek je zinek.

Přejít na sekci článku:

Proč je zinek fajn?

Proč je zinek fajn? zdroj: shutterstock.com

Řadou vědeckých studií bylo prokázáno, že nedostatek zinku v organismu může být právě příčinou akné. Nebo tedy ne, zinek není příčinou. Ale zinek představuje určitou přirozenou ochranu pokožky proti vzniku nedokonalostí. Zinek totiž posiluje pleť a pomáhá jí zachovávat její krásu. Ať už vaše akné vzniká z jakéhokoliv důvodu, tak zinek je právě to, co pomáhá pokožce se pupínkům bránit. A více zinku v těle znamená lepší obranu, zatímco nedostatek zinku v organismu pokožku oslabuje a akné se tvoří častěji.

Proto je také často doporučováno pravidelně užívat zinek jako doplněk stravy. Díky tomu posílíte pokožku, která se může akné lépe bránit. Zinek můžete přidat do stravy i přirozeně, mezi potraviny bohaté na zinek patří například maso nebo mořské plody, dýňová nebo sezamová semínka, houby, oříšky nebo trošku paradoxně čokoláda. Víte, jak se tvrdí, že čokoláda způsobuje akné? Tak to nebylo nikdy prokázáno, naopak kvalitní hořká čokoláda s vysokým obsahem kakaa posiluje pokožku a vzhledem k vysokému obsahu zinku i působí preventivně proti akné.