Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Antipupínkový detektiv: zinek

Antipupínkový detektiv: zinek Zinek může pomoci proti akné.
Hana Bartušková
5,0 5
1

Přejít na sekci článku:

Kde ho najdete?

Kde ho najdete? zdroj: shutterstock.com

V minerálním make-upu. Sypké minerální make-upy nejsou skvělé jenom díky tomu, že neobsahují silikony, které by ucpávaly póry a způsobovaly akné. Pokud si totiž správně vyberete, tak minerální make-up dokáže pupínkům i předcházet. Stačí jenom najít minerální make-up, který obsahuje velké množství zinku. Zinek můžete najít i v některých korektorech nebo pudrech.

V krému proti opruzeninám. Miminkovské krémy proti opruzeninám jsou zinku plné. Zinek totiž vysušuje pokožku a vytváří na ní ochranný film proti poškození. A to z něj dělá skvělou první pomoc i proti akné. Zinek v krému vysušuje čerstvé pupínky, navíc i zklidňuje pokožku. Působí i proti červeným flekům, pokožku zklidňuje a pomáhá sjednocovat tón pleti i regenerovat.

V dýňovém oleji. A taky v sezamovém. Tyto oleje sice nepatří mezi tradiční bojovníky proti akné, většinou je zastíní antibakteriální tea tree olej. Ale rozhodně stojí dýňový nebo sezamový olej za vyzkoušení. Pořiďte si pleťový krém s obsahem dýňového oleje nebo zkuste samotný olej nanášet na noc na vlhkou pleť. Olej pečuje, ale zároveň neucpává póry a pomáhá bojovat proti pupínkům. Sezamový olej je zase skvělým pomocníkem proti černým tečkám.