Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Jak na popraskanou kůži na patách?

Jak na popraskanou kůži na patách? ztvrdlá kůže, zrohovatělá, popraskaná, paty, nohy
Jana Konečná
5,0 5
3

Jak na popraskanou kůži na patách? zdroj: shutterstock.com

I když léto končí a s ním i vystavování nožek v sandálcích, o ztvrdlou kůži na patách a vůbec celá chodidla je třeba pečovat po celý rok. Zrohovatělá vrstva kůže totiž není jen estetickým problémem. Přesušená pokožka je oslabená a má větší sklony k popraskání. Vzniklé praskliny jsou pak otevřenou bránou pro různé škodlivé mikroorganismy a mohou vést k tvorbě zánětů a plísní. Navíc i samotné prasklinky mohou být dost bolestivé a někdy mohou být hluboké až do krve.

Tento zdravotně-estetický problém je tedy třeba zavčasu řešit a nenechat jej zajít moc daleko. Péče o chodidla by měla být součástí každého dne podobně jako čistění zubů. Naše nohy si to přece zaslouží. Nejen, že nás celý náš život nosí, ale trpělivě snáší i vysoké jehlové podpatky, špičaté boty a další módní výmysly, kterými je často trápíme. Na ploskách nohou se navíc nachází velké množství akupresurních bodů, jejichž rozmazlováním potěšíme nejen samotné nožky, ale i další orgány.

Přejít na sekci článku:

Co způsobuje zrohovatělou kůži?

Co způsobuje zrohovatělou kůži? zdroj: shutterstock.com

  • Dědičnost – pokud na zatvrdlou kůži, otoky a otlaky na nohách trpěli vaši rodiče či prarodiče, je velká pravděpodobnost, že k její tvorbě budete mít sklony taky.
  • Nemoci – popraskaná pokožka může také doprovázet různá onemocnění. Při lupénce pokožka nohou nejen praská, ale může se i odlupovat po celých pásech. Navíc může mít na svědomí silné a zažloutlé nehty na nohou. Zatvrdlá a popraskaná kůže na patách může být také příznakem cukrovky. Cukrovkáři jsou navíc náchylnější k tvorbě plísní a špatně se jim hojí vzniklé ranky a praskliny.
  • Snížená funkce štítné žlázy – nedostatečná funkce štítné žlázy má za následek sušší pokožku po celém těle.
  • Nevhodná obuv – způsobuje otlaky a otoky. Kůže se proti zvýšenému tlaku brání a ztlušťuje se a rohovatí. Jako nepříjemný bonus si navíc nošením nevhodné obuvi můžete vysloužit kuří oka, mozoly, kladívkové prsty, či takzvané ostruhy.
Související produkt
Krém na nohy a otoky 75 ml
Argital / 342 Kč
Krém na nohy a otoky pečuje o namáhanou pokožku nohou, vyživuje ji, tonizuje a zároveň osvěžuje a chrání před vznikem mykóz. Zbavuje pocitu těžkých oteklých nohou.
Detail produktu