Jak na popraskanou kůži na patách?

5,0 5
2

Přejít na sekci článku:

Jak pokožce na chodidlech ulevit

Jak pokožce na chodidlech ulevitzdroj: shutterstock.com

1 Bylinná koupel - teplá voda nohy příjemně prohřeje, zrelaxuje a zatvrdlou pokožku na patách změkčí. Půjde pak snadněji odstranit. Do koupele můžete přidat hojivé bylinky. Heřmánek má výborný regenerační účinek. Působí navíc i jemně dezinfekčně, takže případně vyčistí již vzniklé drobné praskliny. Měsíček lékařský své druhové jméno nezapře, urychluje totiž hojení ranek a jizviček všeho druhu a také pokožku báječně zjemňuje. Jitrocel má výborné protizánětlivé účinky, když by bylo nejhůř a udělala by se vám prasklina na patě někde na túře v přírodě, můžete pokožce ulevit přiložením čerstvého jitrocelového listu. Šalvěj působí antibakteriálně a zároveň pokožku nohou osvěží a jako bonus vám pomůže i s nadměrným pocením chodidel, pokud se s ním potýkáte.

2 Peeling, pemza – po koupeli se na změkčenou pokožku vrhněte s pemzou nebo peelingem na nohy. Pokud však máte na chodidlech čerstvé prasklinky, dejte si s obrušováním zatvrdlé pokožky nohou na chvilku pauzu. Odstraňování popraskané nezhojené kůže by mohlo být dost bolestivé.

3 Krémy na nohy – výborné jsou ty s měsíčkem lékařským, Aloe vera a výživnými rostlinnými másly a oleji.

4 Zábal na noc – můžete hlavně v zimě, kdy máte věčně studené nohy, praktikovat každý večer. Prostě pomažte chodidla větší vrstvou krému, navlečte tlusté ponožky a hurá do peřin☺!

5 DIY ovocná maska na nohy – když chcete dopřát znaveným chodidlům něco navíc. Rozmačkejte půlku banánu, půlku avokáda a přidejte lžíci medu. Avokádo a banán pokožku báječně vyživí a med ji pořádně zregeneruje.

6 Rostlinné oleje a másla – působí jako pohlazení na rozbolavělou pokožku nohou. Ricinový olej má výborné hojivé účinky. Sezamový olej taktéž a navíc působí hřejivě, proto je vhodný především v zimě. Kokosový olej kromě výživy a hydratace pokožku navíc i vydezinfikuje a uchrání před infekcemi a plísněmi. Má na rozdíl od sezamového oleje chladivý účinek a je proto vhodnější v létě, kdy vašim nohám přinese chladivou úlevu. Kakaové a bambucké máslo jsou mistři hydratace a výživy, takže v pečujícím kosmetickém arzenálu samozřejmě nemůžou chybět.

Jak se vám článek líbil?