Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bambucké máslo: nuda v kosmetice?

Bambucké máslo: nuda v kosmetice? Bambucké máslo je plné prospěšných látek a vitaminů díky šetrnému zpracování.
Martina Koubová
4,6 5
12

zdroj: BiOOO.cz

Jednou z nejvíce skloňovaných složek kosmetických přípravků je bambucké máslo. Historie jeho užívání je dlouhá stejně jako je široké spektrum jeho využití.

Od kosmetiky, přes svícení až po potravinářský průmysl. My se však zaměříme na kosmetické odvětví, kde je vynášen do nebes za své blahodárné účinky. Rozmanitá paleta účinků jen dokazuje, že před námi stojí opravdu zajímavá komodita. Extrémně vysušená pokožka, ekzémy, lupénka, vrásky, strie, kožní projevy alergií, hmyzí štípance a některé zdroje doporučují jeho užití dokonce i při léčbě omrzlin. To skoro zní, jako bychom dokázali do jednoho balení schovat všechny regály plné krémů a navíc ještě kousíček lékárny.

Šetrná ruční výroba dovoluje máslu uchovat si všechny prospěšné látky. Mastné kyseliny, vitaminy a další hydratační látky si máslo může ponechat právě díky absenci strojového zpracování.

Shea nuts, jak se v angličtině oříškům říká, nalezneme na středoafrických savanách, kde je plodí strom Máslovník africký. Ořechy (podobné našim kaštanům) se ručně sbírají až po jejich opadu na zem. Vyloupají ze slupky a s vodou rozemelou na máslo či olej. Celý tento proces je v držení výlučně žen. 23 zemí subsaharské Afriky, 500 000 tun ořechů ročně a téměř 18 miliónů žen pomaha dostat bambucké máslo k naší pokožce.

Související produkt
Scrub na rty 10 ml
puroBIO cosmetics / 168 Kč
Detail produktu

Přejít na sekci článku:

4 důvody, proč sáhnout po bambuckém másle

Proč bambucké máslo? zdroj: shutterstock.com

1. Léčí, zvláčňuje a hydratuje

Díky složení obsahujícímu nasycené mastné kyseliny se máslo snadno rozpuští. Klinické studie vysledovaly, že už po hodině začíná máslo blahodárně působit na pokožku a jeho účinek trvá až osm hodin! A po celou tuto dobu můžete využívat jeho regeneračních vlastností.

2. Je protizánětlivé a má antibakteriální účinky

Podporuje přirozenou imunitu pokožky. Pokud do vaší lékárničky přidáte čisté bambucké máslo, můžete jej použít k ošetření oděrek, popálenin, štípance od hmyzu i hlubší jizvy a strie. I lidé s dermatitidami a lupénkou mohou čistého másla využít během léčby kožních lézí a vřídků. 

3. Chrání proti UV záření

Bambucké máslo dokáže absorbovat škodlivé UV záření, zvláště jeho UVB složku, která je tou horší. V našem podnebném pásmu si dobře se opalující pokožka vystačí jen s máslem, UV filtr je 4. Pro silnější ochranu doporučujeme máslo kombinovat s oleji s vyšším UV (malinový, z pšeničných klíčkůjojobový) či se chránit některými z přírodních opalovacích krémů.

4. Anti-age efekt

Aplikace dvakrát denně pomáhá stimulovat tvorbu kolagenu a elastinu. Oba zmíněné jsou hlavními proteinovými strukturami, které se podílí na pevnosti kůže. Právě jejich ochabnutí vede ke vzniku vrásek.

Související produkt
Bio Dětské tělové máslo 200 ml
Purity Vision / 362 Kč
Dětské tělové máslo obsahuje kombinaci kvalitních rostlinných olejů a másel pro jemnou péči o citlivou pleť. Díky čistému složení máslo využijete i v péči o přecitlivělou pokožku dospělých.
Detail produktu