Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Bambucké máslo: nuda v kosmetice?

Bambucké máslo: nuda v kosmetice? Bambucké máslo je plné prospěšných látek a vitaminů díky šetrnému zpracování.
Martina Koubová
4,6 5
12

Přejít na sekci článku:

Univerzální bambucké máslo

Bambucké máslo zdroj: shutterstock.com

Pokud sáhnete po bambuckém másle, které bude bez dalších aditiv, pořídíte si domů univerzální péči vhodnou o pokožku celého těla, obličeje a tvoří vhodný základ vlasových zábalů pro poškozené vlasy. Nejvíce benefitů z užívání másla těží lidé s dermatologickými problémy a suchou pletí, protože narušená pokožka velmi dobře reaguje na léčbu máslem. Ale i majitelé pleti normální či smíšené ocení regenerační účinky, důležité je dbát na přiměřené množství. Máslo se díky svému složení při kontaktu s pokožkou rozpouští a velmi dobře se vstřebává.

Dobré vstřebávání másla je možné díky vysokému podílu nenasycených mastných kyselin. Ty znáte určitě z reklam, kde se prezentuje třeba typ omega-3, kyselina olejová a další, které mají ve svých strukturách více dvojných vazeb. Právě tato struktura umožňuje snadné vstřebávání do pokožky, která pak zůstane vláčná a pružná (což oceníme téměř všichni při péči o zimou trápenou  pokožku).

Dalšími složkami, které  v bambuckém másle nalezneme jsou vitaminy. Například pro pokožku velmi zásadní vitamin E, který je důležitým komponentem při regeneraci kůže a má silně antioxidační účinky.

Jedním z účinků másla je kromě už zmíněné regenerace kolagenových vláken i zvýšení pružnosti pokožky, což u něj dělá účinný lék při léčbě celulitidy. Jeho regenerační účinky jsou též dobré při ošetřování vysušené pokožky hlavy, která může vést ke svědění a tvorbě malých vřídků či lupů.

Také lidé, kterým se během rychlého růstu kůže vytvořily růstové jizvy, tzv. strie, mohou využít široké palety účinků másla. Strie trápí nejvíce těhotné a kojící ženy. Včasnou prevencí a pečlivou péčí o kůži můžeme vzniku strií předejít. Pravidelným promašťováním pokožky alespoň dvakrát denně se dá striím vyhnout. Pokud na prevenci nebyl čas (či myšlenky), nic není ztraceno. Pravidelným užíváním másla se strie mohou postupně vysvětlit a někdy i zmizet úplně.