Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Biofáze od Nobilis Tilia

Biofáze od Nobilis Tilia Biofáze je unikátní metoda ošetření pleti od Nobilis Tilia, která je založená na stimulaci produkce enzymů v pokožce.
Jana Konečná
5,0 5
8

Přejít na sekci článku:

Základní séra

Základní séra zdroj: shutterstock.com

Takzvaná základní séra slouží k přípravě pleti, aby pak lépe vstřebávala a využívala účinné látky z dalších kroků biofáze. Základní séra jsou dvě – Geránium a Tymián. Jako první se na pokožku nanáší gerániové sérum. To pokožku řádně prokrví a prohřeje. Nelekejte se proto, pokud se objeví jemné začervenání pokožky nebo pocit mravenčení. Po deseti minutách můžete použít druhé základní sérum - Tymián. To pleť naopak téměř okamžitě ochladí, osvěží a očistí do hloubky. Po dalších deseti minutách vstřebávání přichází na řadu 3. a 4. krok biofáze.

3. (a případně 4.) krok biofáze

Nyní již můžete aplikovat vámi zvolená séra na konkrétní pleťový problém. Ideální je k základním sérům zvolit ještě jedno, maximálně dvě další séra. Opět od každého naneste na pleť deset kapek a dodržujte desetiminutový časový rozestup. Šalvějová a rozmarýnová séra jsou vynikající na mastnější typ pleti. Normalizují činnost mazových žláz a zároveň působí antibakteriálně. Předcházejí ucpávání pórů, pomáhají urychlovat hojení zanícených pupínků a brání jejich dalšímu rozšiřování. Santalové sérum se zase stará o potřeby zralé pokožky. Zásobuje ji potřebnými živinami, podporuje její elasticitu a navrací jí sjednocený a zdravě zářivý odstín.

Sérum Calendula pečuje o velmi citlivou pleť, nezáleží na tom, jestli je mastného nebo suchého typu. Má výborné zklidňující účinky. Obsažený výtažek z měsíčku lékařského jako vždy stojí za svým druhovým jménem a pomáhá hojit bující záněty, i drobné jizvičky či skvrny po akné. Levandulové sérum je vhodné na pokožku se sklonem k podráždění a rychlému začervenání. Pomáhá zklidnit také nepříjemné pocity svědění a pnutí. Všechny typy pleti jej určitě ocení na zklidnění pokožky po slunění. Bazalkové sérum je pak ideální pro suchý a silně dehydratovaný typ pleti, který kvůli nedostatečné hydrataci vypadá bohužel starší, než ve skutečnosti je. Takovému typu pleti se velmi rychle tvoří vrásky, pokožka je povolená, zašedlá a šupinatá. Bazalkové sérum dodává potřebnou hydrataci i živiny a zlepšuje tak celkovou vitalitu pleti.