Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

CALTHA - poctivá kosmetika ze srdce Moravy

zdroj: Biooo.cz

Caltha. Ovládáte-li latinu víte, že to znamená blatouch - sympatická trvalka, která si libuje v bahnité půdě či blátě a svými zářivě žlutými květy lemuje vodní břehy. Nese mnoho lidových pojmenování, jako třeba žluťák, vaječník nebo záružník a obohacuje všechny kouty naší vlasti… Caltha je ale také certifikovaná značka špičkové přírodní, ručně vyráběné kosmetiky zrozené v samém srdci Hané: v Olomouci. 

Příběh značky

Za vznikem značky stojí Míša Vaněčková, která se samotnou tvorbou přírodních mýdel zabývá již několik let. Zprvu šlo o zálibu bez podnikatelského záměru a své výtvory zkoušela na svých nejbližších členech rodiny a přátelích. 

Nadšení z produktů a radostné reference maminek dětí s ustupujícími ekzémy, či kamarádů s utlumenými příznaky lupénky, se rychle šířily a dnes má značka již stálý okruh příznivců, kteří pravidelně odebírají její produkty. To ji přimělo k tomu, že opustila svou stálou práci a začala se svému koníčku věnovat naplno - výroba přírodní kosmetiky a originálních mýdel pod názvem CALTHA ji totiž živí a naplňuje. Vytváří hodnoty, které jsou v životě užitečné, dělá ostatním lidem radost a baví ji objevování nových ingrediencí i vymýšlení vlastních receptur. Dlouhá cesta, která vedla od domácí výroby mýdel až do regálů obchodů, se vyplatila a povstala z ní firma, jež přináší produkty ukrývající tajemnou moc přírody a které lidé milují.

“Při výrobě všech produktů se snažím vyhnout všem syntetickým ingrediencím a naopak dodávám do produktů přírodní látky bez chemického ošetření.”

Na prvním místě kvalita a čisté ingredience

Mýdla CALTHA

Své zákazníky si kosmetika CALTHA získala především čistotou používaných ingrediencí. Ty pochází nejen z tuzemské přírody, ale také z Velké Británie nebo Francie. Ve složení produktů můžete najít takové látky, jako jsou sladkovodní řasy chlorella a spirulina, med, včelí vosk a další blahodárné složky prospívající naší pokožce a přispívající k její přirozené regeneraci. 

Všechny produkty jsou řádně certifikovány u certifikačních autorit v ČR a nahlášeny do evropského portálu kosmetických přípravků.

Na vlastní kůži:

Vyzkoušeli jsme za vás produkty CALTHA a toto je výsledek:

Hydratační krém meduňkový

Na krému se mi hned zalíbila pumpička, kterou jsem si snadno nanesla takové množství krému, jaké jsem chtěla. A že tohoto krému opravdu stačí malinko!

Snadno se na pleť nanáší a roztírá. Na vůni meduňky a voňavky, která má působit relaxačně, jsem si musela chvíli zvykat, není ale extra výrazná a brzy po nanesení už není skoro cítit.

Po aplikaci jsem krém delší dobu na pleti cítila, trochu mi to přišlo, jako kdybych na sobě nechávala zaschnout masku. Přijde mi tedy, že se krém hodí především do chladnějšího počasí, před kterým pokožku opravdu ochrání. Když se krém pořádně vsáknul, měla jsem pleť krásně heboučkou a hydratovanou.

CALTHA Hydratační krém meduňkový
CALTHA Krém na ruce s lanolinem

Krém na ruce s lanolinem

Ze začátku mě zaskočilo, jak je krém tuhý oproti jiným krémům na ruce. Snadno se ale nanáší i roztírá. Vstřebává trochu déle a po jeho aplikaci je pokožka krásně hydratovaná.

Vůně mi nepřišla ničím výrazná, určitě ale nijak neurazí. Musím říct, že krém zanechává pokožku opravdu promaštěnou – na zimu bude určitě můj věrný společník.

Zubní pasta černé uhlí

Zubní pasta s černým uhlím má svěží citronovo-mátovou a lehce nasládlou chuť, takže bude chutnat i dětem. 

Konzistence pasty je krémově jemná, hladká a v ústech zanechává svěží pocit. Barvou je spíše šedá, oproti jiným pastám s uhlím, které bývají temně černé, tudíž se nemusíte bát, že by špinila - vůbec ne. Díky obsaženému kokosovému oleji jemně bělí a zároveň pečuje o celou ústní dutinu. 

Potěší i design produktu a podpora malé české firmy.

CALTHA Zubní pasta černé uhlí