Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Weleda: Čím jsou pleťové oleje tak výjimečné?

Pleťové oleje od Weledy zdroj: Weleda

Jestli příroda v některé své poklady vážně věří, pak jsou to oleje. Jinak by nám jich nedávala tolik. Tyto tekuté zázraky jsou vhodné pro každý typ pleti, poradí si s nejrůznějšími kožními obtížemi a mají ambice stát se nedílnou součástí i vaší pečující rutiny. Stačí si jen vybrat takový, který bude dokonale vyhovovat zrovna vaší pokožce.

Kouzelnou moc, kterou mají oleje na pokožku a vlasy, objevily už starověké Egypťanky. Zatímco tehdy byl v oblibě zejména moringový olej, my máme dnes mnohem víc možností. Jak ale zvolit ten správný, ze kterého pleť vytěží maximum?

V čem tkví jejich síla?

Oleje jsou přímo nabité vitamíny, omega nenasycenými mastnými kyselinami, antioxidanty a dalšími stopovými látkami, které v kůži spouští celou řadu blahodárných procesů. Navíc ji zahalí do neviditelného filmu, který ji chrání před vnějšími vlivy a zároveň v ní zadržuje tolik potřebnou vlhkost.

Některé z nich dokážou posilovat vlastní přirozenou kožní bariéru, což je důležité zejména pokud žijete ve městě plném smogu. Pokud je totiž pokožka znečištěnému ovzduší vystavena delší dobu, potřebuje především antioxidanty, které buňky ochrání před škodlivými volnými radikály. A ty jsou, jak známo, jedním z viníků předčasného stárnutí.

Granátové jablko

Opravdu vysokou koncentraci antioxidantů najdete ve zpevňujícím pleťovém oleji Granátové jablko od Weledy, který kromě 8 pečlivě vybraných organických olejů a přírodních extraktů nic navíc neobsahuje. Olej dodá pokožce pořádnou dávku výživy, rozzáří ji a zpevní a zároveň na ní nezanechá pocit mastnoty. 

Nanášení pleťového oleje na obličej

Naslouchejte své pokožce

Co olej, to účinek. Proto hodně záleží na tom, jaká je vaše pleť a co ji v současné chvíli trápí. Pokud bojujete s akné vyzkoušejte tu nejsilnější zbraň - olej s antibakteriálními vlastnostmi, například levandulový nebo tea tree. Zároveň se snažte vyhnout těm, které mají vysoký stupeň komedogenity, tedy neblahou schopnost ucpávat póry. Pro mastící se problematickou pleť není vhodný například kokosový, lněný nebo olej z pšeničných klíčků.

Citlivá pokožka oproti tomu vyžaduje co nejjemnější péči, kterou jí dokáže poskytnout mandlový olej. Ten od Weledy pleť nejen zklidní, ale navíc do hloubky vyživí, a protože neobsahuje dráždivou parfemaci, můžete ho použít i k odličování očního okolí.

Unavená a mdlá pleť zase potřebuje intenzivní kúru, jež jí navrátí ztracenou rovnováhu. Růžový pleťový olej v ampulích je ideální volbou pro vystresovanou pleť – stimuluje její regenerační procesy a pomáhá jí zachovat si pružnost a vitalitu. Navíc krásně voní jako louka rozkvetlých růží.

 

Jak je správně nanášet?

Použití olejů je velmi široké. Můžete je přimíchat do krému, aplikovat jako podklad pod make-up, využít je k odličování nebo jimi obohatit zklidňující masáž obličeje. Pokud je nanášíte na pleť v jejich čisté podobě nezapomínejte, že oleje zadržují vláhu v kůži, samy o sobě ale nehydratují. Z toho důvodu je vždy aplikujte na navlhčenou pokožku.

A jak dlouho vám vydrží? Po otevření mají tendenci oxidovat a mohou časem žluknout, což poznáte podle nezaměnitelného zatuchlého aroma. Proces urychluje také působení světla, proto kupujte výrobky v neprůhledném skle. Obvykle vydrží po otevření přibližně 3 měsíce.

Správné nanášení pleťového oleje