Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

T-TOMI: Produkty pro děti i jejich maminky

Dítě s bambusovou dečkou od T-Tomi zdroj: T-TOMI

T-TOMI je česká značka specializující se na výrobu dětského sortimentu ze 100% bavlny, bambusu a PUL. Jejich portfolio čítá látkové pleny s potiskem, které je asi nejvíc proslavily. Dále pak bambusové pleny, slintáčky, plenkové plavky, látkové vložky pro ženy nebo praktické nepromokavé pytlíky.

O značce

T-TOMI sklízí velký úspěch nejen na domácí půdě, ale i na Slovensku, v Polsku, Maďarsku nebo Německu. A to díky opravdu vysoké kvalitě zpracování produktů, které v sobě propojují nejen perfektní funkčnost, udržitelnost ale i dokonale promyšlený moderní design s pestrými vzory navrhovanými českým designérem. Zároveň si stále drží velice přijatelnou cenovou hladinu pro co nejširší okruh zákazníků, kterým své produkty nabízí prostřednictvím malo i velkoobchodu.

Všechny výrobky mají atesty zaručující jejich nezávadnost a jsou opatřeny návodem v českém, slovenském, polském, maďarském a německém jazyce, nesou mezinárodní symboly údržby a čárové kódy.

Vyměňte jednorázové pleny za ty ekologičtější…

Ačkoliv nabídka produktů T-TOMI je opravdu pestrá, asi nejznámějším a nejprodávanějším produktem jsou jejich ikonické látkové pleny. V nabídce mají dva druhy látkových plen. Bavlněné látkové pleny a bambusové látkové pleny a pak samozřejmě i kalhotkové pleny nebo svrchní ochranné kalhotky.

BIO bambusové pleny

Dvouvrstvá technologie výroby se nazývá dutinné tkaní. Díky tomu jsou pleny jemnější, měkčí a savější, než pleny klasické bavlněné. Jsou antialergické a antibakteriální.

Proč používat látkové pleny?

Bambusové pleny od T-Tomi
 • Jsou ekologičtější - používání jednorázových plen vznikají ročně tuny a tuny odpadu 

 • Zdravotní důvody - lépe pomáhají držet správnou pozici nožiček, nejsou napuštěné chemickými látkami

 • Finanční důvody - prvotní investice může být vyšší, ale následné náklady jsou daleko nižší a několikanásobně se vám vrátí

…zbavte se i jednorázových intimních vložek

Látkové pleny zažívají velký boom. A to je dobře. Jde o jasný důkaz, že se nad sebou, jako lidstvo, umíme zamyslet a uvědomujeme si, kam jsme až naší bezohledností zašli. Místo planktonu se v moři vznáší plastový odpad, při toulkách přírodou cesty lemují odhozené PET lahve, igelitové sáčky. 

Látkové vložky od T-Tomi

Ročně vznikají tuny a tuny odpadu z jednorázového odpadu a velký podíl na tom mají právě i produkty, jako jsou jednorázové pleny nebo dámské vložky. Věděli jste, že ročně je to až 8 tun takového odpadu?! Zvykli jsme si na určitý pohodlí a co nejméně práce… Ale jde to i šetrněji, efektivně a přitom nemusíme slevit z naše standardu.

T-TOMI přichází s unikátními látkovými vložkami z veluru a bavlny, které se místo typických lepítek či křidélek přidělávají pomocí patentek. Perfektně se přizpůsobí velikosti kalhotek a po celou dobu drží na svém místě. Jsou plnohodnotnou Zero Waste alternativou ke klasickým vložkám na jedno použití. 

S T-TOMI nesáhnete vedle

Kvalitní provedení, hravé vzory a především precizní zpracování s nádechem luxusu - to jsou společní jmenovatelé všech výrobků T-TOMI, jejichž kolekce můžete sladit do posledního detailu i díky rozkošným doplňkům. Široký výběr barev a motivů zaujme a zpříjemní každou chvilku s vaším děťátkem.  

Kvalitní a ručně šité doplňky se hodí pro každou příležitost a potěší i jako praktický milý dárek. 

Vytvořte si kompletní výbavičku pro vaše miminko přesně podle svého vkusu a slaďte se v každém roční období. 

Testovali jsme pro vás:

Jak produkty od T-Tomi obstáli u nás a našich malých radostí?

BIO bambusový slintáček, Fish

Produkty T-TOMI na vlastní kůži testovala naše nejmladší “členka týmu” a jaké postřehy pro vás má její maminka Míša?

Slintáček z bio bavlny a bambusové viskózy je třívrstvý a uvnitř má avé jádro. Disponuje zapínáním na patentky za krkem, takže ho snadno upravíte přesně na míru obvodu krku děťátka. Jakmile slintáček připevníte, pod krkem se přirozeně nakrčí a vytvoří tak širší vrstvenou savou plochu jako šátek narozdíl od jiných, anatomicky tvarovaných slintáčků.

Bio bambusový slintáček od T-Tomi

Jeho používání bych moc nedoporučovala v letním období z důvodu více vrstev a vysokogramážní tkaniny, dítěti by pod ním bylo horko a na krku by se potilo. JInak lze používat celoročně. Báječný je také v období prořezávání zoubků, kdy dítě silně slintá. Nám se osvědčil i jako klasický bryndáček. Dcera už neslintá, zato se učí sát brčkem nebo pít po doušcích z hrníčku, takže “ucmrndáno” máme neustále. My ho také určitě využijeme jako šátek na zimu.

Pozitiva:

 • Přírodní materiály

 • Univerzální využití (slintáček, bryndák, šátek)

 • Dlouhá doba výdrže, než se musí vyměnit (díky vícero vrstvám materiálu)

 • Vysokogramážní materiál zajišťuje stálost materiálu i po vyprání (neztrácí tvar ani barvu)

 • Informační přebal z recyklovaného papíru

Negativa:

 • V oblasti zapínání u krku by mohl být použit jemnější, příjemnější materiál

 • Klasická plastová cedulka výrobce - u eko výrobku bych čekala spíše bavlněnou

Bio bavlněná osuška velká, Feathers

Osuška je opravdu rozměrná (120 x 120 cm), takže do ní děťátko po vykoupání krásně zachumláte, aby mu nebyla zima. Složení je opět z bio bavlny a bambusové viskózy, přesto je velice lehká, na omak o něco hrubší, než klasické froté osušky, ale to jen před prvním vypráním.

Materiál je nízkogramážní, výhodou je tedy jeho lehkost, neopak nevýhodou jeho rychlá saturace vlhkem. Osušku lze využívat i jako maxi šátek přes plavky pro maminku, jako extra lehkou deku do kočárku během léta či jako zastínění přes kočárek. 

Po několika vypráních a sušeních v sušičce na jemný cyklus se materiál osušky mírně zhustil, čímž se stal na omak příjemnější, plošně savější, osuška se o něco málo smrštila.

Bio bavlněná osuška velká, Feathers od T-Tomi

Pozitiva:

 • Přírodní materiály

 • Více způsobů využití

 • Rychlé schnutí

 • Rozměry

 • Cenová hladina

Negativa:

 • Malá savost na plochu díky nižší gramáži materiálu

 • Klasická plastová cedulka výrobce - u eko výrobku bych čekala spíše bavlněnou

Oba výrobky jistě najdou své uplatnění u každé čerstvé maminky.