Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Tropikalia: Život bez obalů a zbytečného odpadu

Produkty od Tropikalia, kokosové misky, příbory ze dřeva zdroj: TROPIKALIA

Život bez obalu neboli zero waste. Tento životní styl se stává čím dál větším trendem především v zahraničí a ačkoliv se o něm v našich českých vodách ještě tolik neví, díky vzestupu oblíbenosti přírodní kosmetiky a ekodrogerie se pojem “zero waste” poměrně často a nenásilně dostává do našeho povědomí. To hlavně díky tomu, že produkty přírodní kosmetiky/drogerie jsou často zcela biologicky rozložitelné a balené do snadno recyklovatelných obalů případně obalů z recyklovaných materiálů. 

Cílem zero waste je snaha o efektivní a hospodárné využívání zdrojů tak, aby nevznikal zbytečný nerecyklovatelný odpad zatěžující životní prostředí. A netýká se to jen kosmetiky. 

O Tropikalia

TROPIKALIA svíčka v kokosu s levandulí

Značka s názvem evokující daleký ostrov - někde uprostřed kýčovitě tyrkysového moře obsetý palmami s kokosovými ořechy - se jmenuje Tropikalia záměrně. A věřte nebo ne, jde o českou značku nebo spíše česko-brazilskou. Život jí totiž vdechl jeden česko-brazilský pár, který miluje přírodu, přistupuje k ní s úctou a respektem a osud naší planety jim není lhostejný.

Ano, více takto smýšlející lidí, prosím… Nebuďme lhostejní ani my a mějme pokoru k místu, kde žijeme a můžeme se díky němu radovat z maličkostí každého okamžiku.

Zakladatelé značky samozřejmě sami žijí ekologicky, v co největším souladu s přírodou a dlouho přemýšleli, jak jejich myšlenku a styl života nejlépe přenést dál. A ačkoliv se název i koncept značky nese doslova v tropickém duchu, samotný nápad, jak celou vizi zhmotnit v podobě e-shopu, se zrodil jednoho podzimního večera u lahve dobrého vína. 

Svůj e-shop hýčkají s péčí a láskou jako dítě a věnují mu poctivou péči. Všechny jejich produkty jsou udržitelné, podporují regionální/lokální komunity a jsou vyrobeny pouze z rozložitelných nebo recyklovatelných materiálů

Jak sami praví, každý malý krok vstříc lepším zítřkům naší planety se počítá a zdravý životní styl uleví nejen ji, ale i jejím obyvatelům. Přidáte se?

Každý dobrý skutek se počítá

Za každý zakoupený produkt této značky za vás Tropikalia nechá zasadit jeden strom v ČR, čímž pomůžete přispět ke zlepšení stavu životního prostředí.

Ekologie ruku v ruce s designem

Tropikalia není jen otázkou ekologie. Jejich produkty si zamilujete. Už na první pohled z nich čiší kvalita zpracování a dokonale promyšlený design, který celý koncept značky posouvá ještě o level výš.

V nabídce najdete přenádherné kokosové misky vhodné na pochutiny, saláty i hlavní jídla, dřevěné příbory nebo voňavé veganské svíčky ve skle či kokosu. 

TROPIKALIA produkty - miska, tropicandle a dřevěné příbory

Tropikalia kokosy

Kokosy na výrobu misek či svíček pochází z Vietnamu. Jsou 100% přírodní, ekologické a veškerá výroba je čistě ruční práce. Při obrábění kokosů není používána žádná chemie, skořápky se leští přírodním kokosovým olejem. Jedná se tedy skutečně o zcela zdravotně nezávadný výrobek.

Svíčka v kokosu pro pohodovou atmosféru:

Svíčka vás na první pohled okouzlí nejen vůní, ale i vzhledem. Nádobka svíčky je totiž z kokosového ořechu. Vosk je tvořen z non-gmo řepkového, kokosového a sójového oleje a je doplněný o vonné esence, bylinky, koření, květy nebo ovoce. Samotný knot je pak dřevěný.

My vyzkoušeli svíčku s levandulí.

Po zapálení provoní interiér intenzivní, ale přesto něžně jemnou vůní, která postupně prostoupí celou místnost a naladí vás na příjemně relaxační pohodu, neboť levandulová vůně má zklidňující účinky.

Atmosféru útulného domova pak ještě dokonale podtrhne slabounce praskající dřevěný knot s hřejivým plamínkem.

Svíčka v kokosu s levandulí od TROPIKALIA