Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko!

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko! Granátové jablko je doslova nabité antioxidanty a dalšími vitaminy a inerály důležitými pro zdravé tělo i mladistvou pružnou pokožku.
Lucie van Koten
5,0 5
1

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko! zdroj: shutterstock.com

Chemické laboratoře jsou mocnými kouzelníky, skutečné zázraky však vyrábí jen a pouze příroda. Potvrzené to je jak mnohými vědeckými studiemi, tak i lidským zdravím. Příroda nabízí velké množství potravin, které napomáhají zdraví těla a pleti způsobem, o jakým si chemické laboratoře mohou jenom nechat zdát.

Skutečným darem z přírody, kolem kterého chodíme v supermarketu každý den, je granátové jablíčko. Je to symbol plodnosti a mládí a my se mu dneska podíváme na zoubek. Granátové jablko v kosmetice se totiž řadí mezi jednu z nejluxusnějších ingrediencí, kterou namáhané pleti lze dopřát.

Zdraví uvnitř plodu

Pokud si budeme tuhle šťavnatou dobrotu dopřávat pravidelně, nemusíme polykat žádné multivitaminové (špatně vstřebatelné) tabletky k tomu, abychom podpořili svůj imunitní systém. A nejen ten! Do pořádku dáme postupně celé tělo, včetně kardiovaskulárního systému či chudokrevnosti. Granátové jablíčko je totiž mix flavoidů, vitaminů C, A, B1, B2 a B3 a samozřejmě tolik důležitých minerálních látek jako je vápník, hořčík, železo, draslík či fosfor.

A pokud přičteme ještě fytoestrogeny, které chrání při estrogenové převaze a vyrovnávají tak její možné negativní účinky na ženský hormonální systém, vyjde nám koncentrát síly a zdraví!

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko!

Uchovejte mládí pleti

Věděli jste, že za předčasným stárnutím pleti stojí především nepříznivé vlivy životního prostředí, které si možná neuvědomujeme, ale naše pokožka s nimi bojuje dnes a denně? Mezi ně patří smog, nebezpečné UV záření nebo například cigaretový kouř. Je to rovněž stres, který se na pleti nepěkně podepisuje a za pár let tak vytvoří celou pavučinu rýh.

A jak bojovat s vlivy okolního světa a tím celý proces stárnutí zpomalit? Antioxidanty, antioxidanty a opět antioxidanty. A tady granátové jablko patří mezi jeden z nejbohatších zdrojů antioxidantů, které v přírodě najdeme!

Výrobci tak dobře dělají, pokud sázejí na olej ze zrníček plodu a přidávají jej do krémů pro náročnou pleť. Granátové jablíčko by totiž mohlo být považováno za “konzervant mládí”, který předchází ztrátě pružnosti, pevnosti a hydratace. Na blahodárnosti mu samozřejmě přidávají obsažené vitaminy. A pokud mluvíme o bio či přírodní kosmetice, nesmíme zapomínat na kombinaci granátového jablka s množstvím čistých rostlinných olejů a dalších extraktů.

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko!

Stejně jako v aromaterapii, i zde platí, že pokud je krém namíchán z těch správných a kvalitních surovin, tak se jednotlivé složky vzájemně podporují v účinnosti. Z čehož nám najednou vychází elixír toho nejlepšího.

Krémy, oleje i séra

Mnozí výrobci si už na své řadě z granátového jablka stačili udělat dobré jméno, pro jiné je tahle ingredience nová. Pravda, olej z jeho semínek nepatří mezi nejlevnější. Ale ve srovnání s konvenční kosmetikou, která už netuší, s čím dalším přijít a co do oné směsi vody-alkoholu-parabenu-syntetické vůně kápnout příště, je to však pořád poloviční cena.

Weleda v řadě s granátovým jablíčkem vsadila na sezamový, jojobový a makadamiový olej, regenerační obličejový olej Saloos staví základ na jojobovém a šípkovém oleji, kdežto novinková hýčkající řada od Logony si libuje v kombinaci s koenzymem Q10 a extraktem z červené řepy. K mání jsou pleťová sera, oleje, krémy, ale i sprchové oleje, gely a tělová mlíčka.

Kosmetické řady s granátovým jablkem se často označují jako “anti-age”, což je označení správné, díky krásnému čistému složení se jich však nemusí bát ani mladší ročníky. Společně s pravidelnou konzumací čerstvého plodu je kosmetika z granátových jablíček výživová bomba nejen pro pokožku těla, ale i pro tělo samotné.

Související produkt
Regenerační obličejový olej granátové jablko 20 ml
Saloos / 224 Kč
Pleťový olej obsahuje jojobový olej pro ochranu a olej z granátového jablka pro extra výživu. Je určený pro stárnoucí, zralou a náročnou pleť, dodává antioxidanty a vitaminy A a E.
Detail produktu