Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko!

5,0 5
1

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko!zdroj: shutterstock.com

Chemické laboratoře jsou mocnými kouzelníky, skutečné zázraky však vyrábí jen a pouze příroda. Potvrzené to je jak mnohými vědeckými studiemi, tak i lidským zdravím. Příroda nabízí velké množství potravin, které napomáhají zdraví těla a pleti způsobem, o jakým si chemické laboratoře mohou jenom nechat zdát.

Skutečným darem z přírody, kolem kterého chodíme v supermarketu každý den, je granátové jablíčko. Je to symbol plodnosti a mládí a my se mu dneska podíváme na zoubek. Granátové jablko v kosmetice se totiž řadí mezi jednu z nejluxusnějších ingrediencí, kterou namáhané pleti lze dopřát.

Zdraví uvnitř plodu

Pokud si budeme tuhle šťavnatou dobrotu dopřávat pravidelně, nemusíme polykat žádné multivitaminové (špatně vstřebatelné) tabletky k tomu, abychom podpořili svůj imunitní systém. A nejen ten! Do pořádku dáme postupně celé tělo, včetně kardiovaskulárního systému či chudokrevnosti. Granátové jablíčko je totiž mix flavoidů, vitaminů C, A, B1, B2 a B3 a samozřejmě tolik důležitých minerálních látek jako je vápník, hořčík, železo, draslík či fosfor.

A pokud přičteme ještě fytoestrogeny, které chrání při estrogenové převaze a vyrovnávají tak její možné negativní účinky na ženský hormonální systém, vyjde nám koncentrát síly a zdraví!

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko!

Uchovejte mládí pleti

Věděli jste, že za předčasným stárnutím pleti stojí především nepříznivé vlivy životního prostředí, které si možná neuvědomujeme, ale naše pokožka s nimi bojuje dnes a denně? Mezi ně patří smog, nebezpečné UV záření nebo například cigaretový kouř. Je to rovněž stres, který se na pleti nepěkně podepisuje a za pár let tak vytvoří celou pavučinu rýh.

A jak bojovat s vlivy okolního světa a tím celý proces stárnutí zpomalit? Antioxidanty, antioxidanty a opět antioxidanty. A tady granátové jablko patří mezi jeden z nejbohatších zdrojů antioxidantů, které v přírodě najdeme!

Výrobci tak dobře dělají, pokud sázejí na olej ze zrníček plodu a přidávají jej do krémů pro náročnou pleť. Granátové jablíčko by totiž mohlo být považováno za “konzervant mládí”, který předchází ztrátě pružnosti, pevnosti a hydratace. Na blahodárnosti mu samozřejmě přidávají obsažené vitaminy. A pokud mluvíme o bio či přírodní kosmetice, nesmíme zapomínat na kombinaci granátového jablka s množstvím čistých rostlinných olejů a dalších extraktů.

Chraňte pleť antioxidanty. Vsaďte na granátové jablko!

Stejně jako v aromaterapii, i zde platí, že pokud je krém namíchán z těch správných a kvalitních surovin, tak se jednotlivé složky vzájemně podporují v účinnosti. Z čehož nám najednou vychází elixír toho nejlepšího.

Krémy, oleje i séra

Mnozí výrobci si už na své řadě z granátového jablka stačili udělat dobré jméno, pro jiné je tahle ingredience nová. Pravda, olej z jeho semínek nepatří mezi nejlevnější. Ale ve srovnání s konvenční kosmetikou, která už netuší, s čím dalším přijít a co do oné směsi vody-alkoholu-parabenu-syntetické vůně kápnout příště, je to však pořád poloviční cena.

Weleda v řadě s granátovým jablíčkem vsadila na sezamový, jojobový a makadamiový olej, regenerační obličejový olej Saloos staví základ na jojobovém a šípkovém oleji, kdežto novinková hýčkající řada od Logony si libuje v kombinaci s koenzymem Q10 a extraktem z červené řepy. K mání jsou pleťová sera, oleje, krémy, ale i sprchové oleje, gely a tělová mlíčka.

Kosmetické řady s granátovým jablkem se často označují jako “anti-age”, což je označení správné, díky krásnému čistému složení se jich však nemusí bát ani mladší ročníky. Společně s pravidelnou konzumací čerstvého plodu je kosmetika z granátových jablíček výživová bomba nejen pro pokožku těla, ale i pro tělo samotné.