Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Čistá pleť půl krásy

Čistá pleť půl krásy Pokožka je funkčním orgánem našeho těla a její čistění má být efektivní, ale jemné.
Renata Ježková
4,9 5
7

Přejít na sekci článku:

Velký návrat kostky mýdla

Velký návrat kostky mýdla zdroj: shutterstock.com

A jsme zpátky u těch babiček. Stačila jim kostka mýdla a voda. Bude nám stačit taky? To záleží. Ono totiž není mýdlo jako mýdlo. Babičky to měly jednodušší. Nápad, jak nacpat do mýdla věci, kterých se i chemik poleká, přišel až později. Protože skutečné mýdlo není nic než zmýdelněný tuk, rostlinný nebo živočišný. Mýdlo pak přebírá většinu vlastností daného tuku nebo oleje. Ano, některá přírodní mýdla nepění, třeba olivové. Ale stačí přidat trochu kokosového oleje a pění dostatečně. Že přírodní mýdla nepění nebo pění špatně, je výsledek neznalosti. Každý olej má jiné vlastnosti a podle toho i mýdlo. Zkuste čistě kokosové mýdlo a budete mít pěny, co hrdlo ráčí.

Velkou výhodou tuhého mýdla je to, že většina pěstících látek se přidává až do konečné fáze výroby, takže neprocházejí vlastním procesem výroby a jsou tím pádem v surovém stavu, raw, chcete-li. Proto si zachovají maximální sílu, kterou pak při mytí využijete. Takže kostka mýdla může být taky skutečný kosmetický luxus, což je třeba případ pleťového mýdla Faran s velbloudím mlékem, které je velmi ceněno pro svůj vysoký obsah prospěšných látek a schopnost zjemnit a zklidnit pleť.

Tuhé mýdlo je navíc velmi praktické a multifunkční. To, že je primárně určené na pleť, neznamená, že si s ním neumyjete tělo nebo vlasy (klidně i zuby, v případě krize). Pleťová mýdla jsou pouze výživnější, což je ale málokdy na škodu. Je zároveň ideální volbou na cestování. Pokud ale stále preferujete tekutou formu, ani tak se nemusíte výhod pěkného složení tuhých mýdel zdát - multifunkční produkt All-in-one od značky Dr.Bronner je přesně to, co hledáte. Zvolte nějakou jemnější variantu jako je mild, almond nebo rose a jeďte třeba na kraj světa jen s touto jednou lahvičkou.

Související produkt
Tekuté universální mýdlo ALL-ONE!, Baby-Mild 240 ml
Dr. Bronner's / 355 Kč
Univerzální mýdlo bez parfemace je vhodné i pro malé děti a každého s citlivější pokožkou. Je vhodné jak pro péči o tělo, tak i jako čisticí prostředek do domácnosti. A oceníte ho i na cestách!
Detail produktu