Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Citlivá péče pro citlivou pokožku

Citlivá péče pro citlivou pokožku Citlivá pokožka dokáže svého majitele potrápit.
Hana Bartušková
5,0 5
4

zdroj: biooo.cz

Citlivá pokožka dokáže opravdu potrápit. Mezi hlavní příznaky citlivé pokožky patří podráždění, nedostatečná hydratace a suchost pleti, začervenání, pnutí a svědění. Přecitlivělá pokožka může na různé vnější vlivy reagovat přehnaně, jako reakce se také může objevit tvorba pupínků nebo ucpávání pórů. Proto je tak důležitá správná diagnostika typu pleti, protože ne každá pleť s pupínky je mastná a problematická. Problémy s pletí můžou být způsobené i nevhodnou péčí, která dráždí pokožku.

Najít tu správnou péči pro citlivou pokožku není jednoduché. Taková kosmetika totiž musí nejen dodat pleti účinné látky, ale zároveň nesmí obsahovat látky, které by pleť jakkoliv dráždily. Nutné je také poznamenat, že různá pleť může na různé látky reagovat různě a doporučit univerzální péči pro reaktivní a citlivou pleť není jednoduchým úkolem. Jaká jsou základní pravidla, které je dobré dodržovat při péči o citlivou pleť?

Přejít na sekci článku:

4 tipy pro citlivou pleť

Citlivá pokožka zdroj: shutterstock.com

Volte kosmetiku bez parfemace.

Ať už vybíráte jakoukoliv kosmetiku, tak právě umělá parfemace je často důvodem podráždění pleti. Je vhodné vybírat z nabídky přírodní kosmetiky, i když je pravda, že i přírodní parfemace, například esenciální oleje, můžou pokožku nepříjemně podráždit. Proto raději volte kosmetiku bez.

Vyznejte se ve složení

Pokud jste majitelkou citlivé pleti, je velmi důležité vědět, jaké složky a jaké látky vaší pleti prospívají a které jí naopak škodí. U všech výrobků v našem e-shopu tak najdete přesné složení, nově se můžete v jednotlivých složkách i jednoduše orientovat.

Nekombinujte

Zvolte co nejjednodušší péči. To platí jak pro složení výrobků, tak i pro poskládání denní i večerní rutiny. Volte raději produkty s co nejkratším a nejjednodušším složením, které dodají pleti zklidnění a hydrataci. Zároveň také nepoužívejte velké množství produktů, věřte, že méně znamená více a v jednoduchosti je krása. U citlivé pleti to platí dvojnásob.

Zkuste dětskou kosmetiku

Nabízí ty nejcitlivější přípravky pro péči, protože právě jemná miminkovská pokožka potřebuje tu nejjemnější péči. Navíc jsou výrobky určené pro malé děti často vhodné i pro péči o citlivou pleť dospělých.