Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Co vám jiná kytka nedá?

Co vám jiná kytka nedá? zdroj: shutterstock.com

Růže patří mezi jedny z nejoblíbenějších květin. Voní a krásně vypadá.

Růžový esenciální olej zase patří mezi jeden z nejužívanějších jak v aromaterapii, tak i při výrobě kosmetiky. Co bychom totiž asi tak bez té růže dělali?

Přejít na sekci článku:

5 důvodů pro růži

5 důvodů pro růži zdroj: shutterstock.com

Růže voní. Ale no tak to přiznejte. Přivonět si ke kvetoucí růži je prostě příjemné. Je to tak uvolňující a čisté. Třeba takové tulipány možná vypadají stylověji. Gerbery jsou zase větší a barevnější. Ale ve vůni obyčejnou červenou růži nic nepřekoná.

Růže uklidňuje. Ne nadarmo se jí totiž říká nekorunovaná královna aromaterapie. A kdyby měla aromaterapie někde své království, tak by bylo určitě v růžové zahradě a růže by tam tomu všemu vládla. Čistě a smyslně, stejně jako voní.

Růže z vás udělá úplnou ženu. V aromaterapii je růžový olej využíván především pro jeho ženské vlastnosti. Harmonizuje hormony, pozitivně působí na hormonální cyklus ženy, má afrodiziakální schopnosti.

Růže nestárne. Stejně jako malé černé ani velký pugét růží prostě nevyjde z módy. V kosmetice je navíc růžový olej nebo růžová voda a extrakty využívány především pro své vlastnosti pečovat o zralou pokožku a vrásky. Pomáhají regenerovat pokožku a revitalizovat ji, navrací pleti hebkost, ale zároveň pečují a vyživují. Takže ani vaše pleť nikdy nevyjde z módy.

Růže vám zlepší den. Stejně jako když dostanete tu kytici růží, tak stejně i samotný růžový olej dokáže navodit dobrou náladu. Růžová vůně působí proti negativním náladám, zmenšuje pocity úzkosti a působí antidepresivně.