Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dejte sbohem chloupkům. Zn. Přírodně.

Dejte sbohem chloupkům. Zn. Přírodně. Příjemné venkovní teploty přímo vybízejí k tomu, ukázat nohy. Ano, je čas další depilace!
Pavlína Klaudová
3,3 5
3

Dejte sbohem chloupkům zdroj: unsplash.com

Depilace je jedním z hlavních témat krásy už po tisíce let. Přeborníky v odstraňování nechtěných chloupků byli již staří Egypťané. A i dnes patří hladká pokožka k jednomu z nejvíce řešených témat v oblasti dámských časopisů. Největší dilema, jestli holítko anebo něco jiného spadá do škatulky „osobní práh bolesti“, to víme naprosto všechny bez rozdílu. Dodejme si tedy trochu odvahy a vrhněme se před nadcházejícím létem na boj s nechtěnými chloupky přírodně.

Jde to vůbec bez bolesti?

Asi nejčastějšími metodami odstraňování chloupků jsou kromě holení cukrová nebo vosková depilace, případně použití elektrického epilátoru. Z osobní zkušenosti mohu potvrdit, že vosk a epilátor jsou asi to nejhorší, co člověk může zažít, a to i s ohledem na všeobecné tvrzení o sníženém prahu bolesti u žen. Takže pokud nejste vyznavači mučících technik, musíte hledat jiná řešení, jako jsou různé krémy nebo oleje, které jsou v konvenčním kosmetickém průmyslu plné parafínu. Hledání přírodních variant depilačních krémů bez stopy ropného průmyslu je celkem oříšek.

Ty nejúčinnější přírodní prostředky pro odstraňování chloupků jsou do určité míry svázané s bolestí, ať už chceme nebo ne. Pokud se rozhodujete mezi cukrovou pastou a voskem nebo voskovými pásky, všeobecně je braná jako méně bolestivá a celkově šetrnější metoda odstranění nechtěného porostu právě cukrovou pastou. Jediné, na co je potřeba si při ní dávat pozor, je, abyste ji nepřipravili příliš horkou a nezpůsobili jste si popáleniny. Pokud si na cukrovou pastu nebo vosk či voskové proužky netroufáte a nechcete se vzdát holítek, jsou velmi dobrou volbou holicí oleje, pěny anebo také kastilské mýdlo od Dr. Bronnera.

Čím zklidnit podrážděnou pokožku po depilaci?

Ať už patříme mezi žiletkáře nebo saháme při odstraňování chloupků po jiných metodách, jedno je jisté. Pokožka je po ukončení operace podrážděná, mnohdy svědí, bolí a pálí. Zklidnění je tedy více než potřeba. Perfektních řešení, které nestojí moc peněz, a vydrží vám opravdu dlouho, najdete u nás v Biooo víc, než byste čekali. Podporují hojení, změkčují podrážděnou kůži, a pokud se říznete, můžete si být jisti, že se s nimi vyhnete infekci. Jedním z vůbec nejlepších pomocníků každé ženy (nebo i muže) po depilaci, je gel Aloe vera, případně krémy s obsahem této zázračné rostliny. Gel je chladivý, zklidňuje, hojí, zvlhčuje a zjemňuje. Chcete-li zlepšit jeho působení, můžete do něho přidat pár kapek tea tree éterického oleje. Po holení vám pomůže také nejznámější domácí všeuměl na kosmetickém i kuchyňském poli. Není to nikdo jiný než náš starý známý a všemi oblíbený „kokosák“. A pokud byste chtěli vyzkoušet ještě něco jiného, méně známého, sáhněte po vilínovém hydrolátu, ale počítejte s jeho poněkud nezvyklou vůní.