Sdílejte článek z magazínu
Zadejte e-mailovou adresu toho, komu chcete článek poslat. Nakonec napište své jméno, ať dotyčný ví, kdo mu článek zasílá.
Článek už putuje dál, děkujeme za sdílení.

Dámská intimní hygiena a jak na ní?

zdroj:

Parfemace. Špatné pH. Těsné oblečení. To jsou jen některé z důvodů, které stojí za potížemi v oblasti intimních partií. Jak na hygienu? Inspirujte se! Obloukem se vyhněte chemii a intimní kosmetice s parfemací. A aby bakterie nedostaly šanci, sáhněte raději po přírodních produktech se správným pH.

Dámská intimní hygiena je citlivé téma, o němž se mnoho žen stydí mluvit – a to dokonce i v rámci vlastní rodiny. Jenže kde sehnat informace, když rodiče neporadili? Téma jsme otevřeli za vás.

Jak na dámskou intimní hygienu: každý den, při menstruaci nebo po porodu?

Potřebujete speciální mýdlo pro intimní hygienu?

Záněty. Infekce. Svědění. Za mnoha obtížemi v intimních partiích stojí nevhodně prováděná hygiena. A přitom by stačila malá změna...

Věděly jste, že pokožka je v oblasti intimních partií propustnější? O to důležitější je proto kosmetika, kterou používáte. Základem by mělo být minimum chemie a parfemace. Vyhnout byste se měly běžným sprchovým gelům, které narušují pH ve vaginálním prostředí a podporují tak množení bakterií. Mnohým ženám dokonce stačí omývat partie vodou. A není to rozhodně špatné řešení. Pokud se ovšem cítíte lépe a čistěji po použití kosmetiky, volte mýdlo určené pro dámskou intimní hygienu.

7 tipů, jak na dámskou intimní hygienu

  1. Sáhněte po přípravcích určených pro dámskou intimní hygienu. Případně umývejte intimní partie čistou vodou.
  2. Důležité je také poctivé utírání na toaletě – ideálně vlhčeným toaletním papírem, který odstraní bakterie v okolí pochvy a jako bonus dodá pocit svěžesti.
  3. Mějte vždy po ruce vlhčené intimní ubrousky, zejména v období menstruace.
  4. Pokud používáte dámské vložky a tampóny, používejte výhradně ty z organické bavlny – bez mikroplastů a parfemací. Mnohým uživatelkám se ale používání menstruačního kalíšku jeví jako nejjednodušší a nejhygieničtější.
  5. Součástí dámské hygieny je rovněž stravování – například přebytek sacharidů je živnou půdou pro kvasinkové infekce.
  6. Těsné oblečení ze syntetických materiálů také podporuje růst a šíření bakterií. Proto pokud možno volte vzdušné oblečení z materiálů jako bavlna. Nezůstávejte dlouho v mokrém oblečení, zejména v plavkách.
  7. Výtok je normální. Pokud se vám na něm něco nezdá, například zápach, navštivte raději lékaře.

Jak na intimní hygienu po porodu

Intimní hygiena po porodu se nemusí nijak výrazně lišit od běžné hygieny. Je však třeba myslet na to, že vlivem hormonů může být rozhozené pH a intimní partie bývají celkově na kosmetiku citlivější. Dávejte proto přednost intimním gelům v BIO kvalitě.

Dále se připravte na častější výtoky. Pomohou vlhčené ubrousky určené pro intimní hygienu a také častější měnění spodního prádla, klidně vícekrát denně. Bakterie zkrátka nesmí dostat šanci.

Co se týče poporodních poranění, jako jsou například jizvy po císařském řezu, ty omývejte pouze vodou nebo speciálními přípravky na intimní partie. Běžným mýdlům se raději vyhněte.

Dámská intimní hygiena není tabu

Čím více se o choulostivém tématu bude psát a mluvit, tím více se vám budou vyhýbat infekce a další nepříjemné potíže. Dámská intimní hygiena není věda, ani tabu a každá žena si zaslouží ty nejlepší přírodní přípravky a chvíli času na péči, a to i když se jí zrovna narodilo miminko. Prohlédněte si nabídku intimní hygieny BIOOO.cz, abyste měly jistotu, že používáte ty nejšetrnější produkty.